افزایش و کاهش وزن

چند راز برای افزایش وزن

بسیاری از افراد به ویژه کسانی که دچار لاغری های مفرط و کاهش وزن می باشند، به دنبال آن می باشند که به افزایش وزن خود کمک کنند و در این متن به ارائه روش هایی برای کمک به افزایش وزن پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره افزایش وزن

بسیاری از افرادی که به لاغری های مفرط مبتلا می باشند، به دنبال روش هایی برای کمک به افزایش در میزان وزن خود می باشند و برای رسیدن به این امر، معمولاً از روش های مختلفی استفاده می کنند، بسیاری از آن ها به باشگاه های بدنسازی و ورزشی می روند و به افزایش در تراکم و حجم عضلات خود کمک می کنند و به این ترتیب می توانند با افزایش در بازسازی و توده های عضلانی خود، شرایط لازم را برای افزایش وزن خود فراهم آورند. بنابراین، باید بیان کرد که در صورتی که افراد به دنبال داشتن وزنی سالم می باشند و قصد مقابله با لاغری را داشته باشند، باید از غذاها و نوشیدنی های سرشار از مواد مغذی از قبیل آجیل، میوه های خشک و هم چنین محصولات لبنی و گوشت و شیک استفاده کنند. بنابراین، افراد باید در جریان باشند که در صورتی که کم وزن می باشند و به دنبال افزایش وزن خود می باشند باید از مصرف شیرینی جات پرهیز کنند.

حال لازم است بیان شود در صورتی که افراد دچار کم وزنی می باشند و به دنبال افزایش در وزن خود می باشند، انجام درست آن می تواند بسیار مؤثر و مهم باشد. علاوه بر این، باید بیان کرد که مصرف نوشابه، دونات و سایر غذاهای ناسالم می تواند به افزایش وزن افراد کمک کند، اما می تواند خطر بیماری قلبی، دیابت و سرطان را نیز افزایش دهد.

بسیاری از افراد به ویژه کسانی که دچار لاغری های مفرط و کاهش وزن می باشند، به دنبال آن می باشند که به افزایش وزن خود کمک کنند 

علاوه بر موارد ذکر شده، باید بیان کرد که داشتن یک رویکرد بسیار سالم می تواند به افزایش وزن که شامل به دست آوردن مقدار متعادلی از توده عضلانی و چربی زیر پوستی باشد کمک کند تا مقدار زیادی چربی ناسالم شکم

باید بیان کرد که برای به دست آوردن وزن سالم، افراد باید همواره روی خوردن غذاهای سرشار از مواد مغذی و هم چنین ویتامین ها تمرکز کنند تا بتوانند یک سبک زندگی بسیار سالم داشته باشند که از جمله آن می توان به ورزش کردن، خواب کافی و هم چنین کاهش استرس اشاره کرد. بنابراین، باید بیان کرد که بسیار مهم است که بر روی استفاده از غذاهای سالم تمرکز شود، حتی زمانی که در تلاش برای افزایش وزن می باشند.

در حالی که حدود 74 درصد از بزرگسالان دارای اضافه وزن و یا چاقی می باشند، افراد زیادی نیز با مشکل کمبود وزن مواجه می باشند. برخی از افراد ممکن است که به طور طبیعی، به دلایل ژنتیک و یا متابولیسم سریع، دچار کمبود وزن شوند و کمبود وزن هم چنین می تواند نشان دهنده تغذیه نامناسب فرد و یا دارا بودن بیماری های زمینه ای در وی باشد.

در ادامه متن به ارائه چندین روش در جهت کمک به افزایش وزن پرداخته شده است:

اضافه کردن چربی های سالم: در هر وعده غذایی، افراد باید سعی کنند که غذاهای پر کالری حاوی پروتئین و چربی از قبیل آووکادو و آجیل را اضافه کنند. یکی از راه ها و روش های رسیدن به این هدف این است که همواره سعی کنند از روغن زیتون اضافی در غذاهای خود استفاده کنند. برای نمونه می توان هر وعده غذایی خود را با سالاد و پر از گردو، تخم مرغ آب پز، نصف آووکادو و ترکیبی از روغن زیتون و سرکه بالزامیک برای سس استفاده کرد. علاوه بر این، افراد می توانند غذاهای خود را در چربی های سالم بپزند.

افراد باید چیزهایی را مصرف کنند که از خوردن آن ها لذت می برند: برای کمک به افزایش وزن، افراد باید چیزهایی را مصرف کنند که از آن لذت می برند و با خیال راحت می توانند گاه به گاه غذا بخورند. در صورتی که خوردن غذاهای کامل می تواند به افزایش وزن ایمن کمک کند، اما در یک رژیم متعادل برای همه انواع غذاها جا دارد. بنابراین، نیازی نیست که افراد خود را محدود کنند.

استفاده کردن از غذاهای پر کالری و یا پر انرژی: افراد باید در جریان باشند که مصرف غذاهای کامل پر انرژی را برای افزایش وزن ایمن توصیه می شود و به افرادی که امیدوار به افزایش وزن خود می باشند، پیشنهاد می شود که به جای این که به دنبال مکمل هایی باشند که توده های عضلانی خود را افزایش دهند، به استفاده از منابع غذایی از قبیل کره بادام زمینی، آووکادو، پاستا و هم چنین سیب زمینی توجه خاصی داشته باشند.

هم چنین لازم است بیان شود که کربوهیدرات هایی از قبیل سیب زمینی و هم چنین غلات کامل، سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و فیبر می باشند و استفاده از آن ها می تواند به تأمین انرژی پایدار فرد کمک کند و علاوه بر این، می توان آن ها را یک راه عالی و بسیار مؤثر برای کمک به افزودن کالری و مواد مغذی به وعده های غذایی در نظر گرفت.

انجام دادن تمرینات مقاومتی: محققان با اندازه گیری چگونگی کاهش دادن چربی و توده بدن و هم چنین افزایش در توده های بدون چربی بدن، دریافته اند که یک برنامه تمرین هوازی و مقاومتی به طور قابل توجهی منجر به افزایش وزن افراد نمی شود. در عوض، انجام دادن رژیم تمرینی مقاومتی و برای افزایش توده بدون چربی موردنیاز بسیار مناسب می باشد. به طوری که وزنه برداری 3 تا 4 روز در طول هفته می تواند کمک های بسیار مؤثری به افزایش حجم و تراکم عضلات نماید که این خود نیز می تواند به افزایش وزن بی خطر کمک های بسیار مفیدی کند.  

کلام آخر

در این متن به بررسی راه ها و روش هایی برای افزایش وزن پرداخته شده است که افراد و به ویژه کسانی که دارای وزن کم و یا لاغری می باشند می توانند با استفاده از آن ها به افزایش وزن خود کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *