سلامت

چند راهکار برای افزایش اشتهای کودکان

کم اشتهایی کودکان می تواند در رشد آن ها عوارض زیادی داشته باشد. گاهی بهترین روش برای افزایش اشتهای کودکان، استفاده از شربت اشتها آور کودکان است.

کودکان در سنین رشد باید تغذیه مناسبی داشته باشند تا تمامی مواد مغذی که مورد نیاز بدن آن ها می باشد، از طریق تغذیه برای آن ها تامین شود. اما به هر حال به دلیل اینکه کودکان علاقه ای به مصرف غذاهای با کیفیت و با ارزش غذایی بالا ندارند، با مشکل کمبود یک سری از مواد مغذی در بدن خودشان مواجه می شوند! اشتها آور کودکان یکی از بهترین مکمل هایی است که برای افزایش اشتهای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. این مکمل ها به واسطه ترکیبات خاصی که دارند، اشتهای کودکان را افزایش می دهند و از بروز مشکلات جسمی در کودکان جلوگیری می کنند.

در ادامه این مقاله قصد داریم چند راهکار برای افزایش اشتهای کودکان به شما توصیه کنیم. اگر کودک شما تغذیه مناسبی ندارد، حتما با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا روش های افزایش اشتهای کودکان را شما توضیح دهیم.

چرا کودکان باید تغذیه مناسبی داشته باشند؟

اگر کودک زیر 2 سال دارید، یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید، تغذیه کودک است. به هر حال کودک شما در معرض ابتلا به بیماری های مختلفی قرار دارد و همین موضوع ایجاب می کند که به تغذیه کودک خود توجه داشته باشید.

کودکان در سنین زیر 2 سال در اوج رشد هستند. رشد استخوان ها، محکم شدن بدن، شکل گرفتن قوس های استخوانی و … در این سنین رخ می دهند. به همین خاطر، داشتن تغذیه مناسب در این سن بسیار حائز اهمیت و حیاتی است.

اگر می خواهید کودکان تغذیه مناسبی داشته باشند، باید اشتهای کودک خود را تقویت کنید. روش های مختلفی وجود دارند که به کودکان کمک کنند تا اشتهای مناسبی داشته باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم روش هایی را ذکر کنیم که به شما کمک می کنند تا بدون دردسر اشتهای کودک خود را افزایش دهید.

چند راهکار برای افزایش اشتهای کودکان

بسیاری از کودکان اشتهای مناسبی ندارند و اصلا میلی به غذا خوردن ندارند. این موضوع برای کودکان مضر است. زیرا به هر حال کودکان برای اینکه رشد مناسبی داشته باشند، نیاز به مصرف مواد غذایی دارند و این مواد غذایی از طریق غذا برای بدن آن ها تامین می شود! راهکارهای مختلفی وجود دارند که برای افزایش اشتهای کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه چند راهکار برای افزایش اشتهای کودکان را ذکر می کنیم.

  • تزئین کردن ظرف کودکان

کودکان نیاز زیادی به مصرف مواد غذایی جذاب دارند. به هر حال در سنین رشد نیاز است که کودکان را به غذا خوردن تشویق کنید. یکی از بهترین روش ها برای افزایش اشتهای کودکان این است که بشقاب آن ها را تزئین کنید.

به طور مثال اگر برای کودک خود مرغ پخته اید، مقداری ظرف کودک را با هویج، کاهو و … تزئین کنید. سعی کنید که علاقه کودک خود را شناسایی کنید و بر اساس سن کودک از مواد غذایی مختلف در کنار غذا برای کودک استفاده کنید.

به طور مثال، اگر کودک شما علاقه زیادی به ماست خوردن دارد، می توانید در کنار غذای او از ماست استفاده کنید.

  • تهیه غذاهای انگشتی

یکی از مشکلاتی که باعث کاهش اشتهای کودکان می شود این است که والدین سعی دارند همان غذاهایی که هر روز خودشان مصرف می کنند را، بدون هیچ ایده و یا خلاقیتی به کودکان بدهند. اما کودکان علاقه مند هستند که خودشان غذا بخورند.

غذاهایی که برای کودکان تهیه می کنید، باید سایز کوچکی داشته باشند. غذاهای انگشتی یکی از انواع غذاهایی هستند که برای کودکان زیر 2 سال و حتی زیر 5 سال گزینه خوبی محسوب می شوند. غذاهای انگشتی، در سایزهای کوچک تهیه می شوند و می توانند به راحتی در دست کودکان قرار گیرند.

مطمئن باشید که با تهیه غذاهای انگشتی، اشتهای کودک شما چندین برابر می شود و می توانید شاهد افزایش وزن و رشد بهتر کودک خود باشید.

  • استفاده از شربت ها و داروهای اشتها آور کودکان

برخی از کودکان با هیچ روشی شروع به غذا خوردن با اشتهای زیاد نمی کنند. شربت ها و داروهای اشتها آور کودکان می توانند باعث افزایش اشتهای کودکان شوند. در صورتی که کودک شما میل به غذا خوردن ندارد و با تزئین کردن ظرف و دادن غذاهای انگشتی هم او را به غذا خوردن تشویق نکردید، بهتر است به دنبال روشی باشید تا با کمک آن بتوانید اشتهای کودک خود را افزایش دهید!

افزایش اشتهای کودکان باعث می شود که کودکان میل بیشتری به غذا خوردن داشته باشند. شربت ها و داروهای اشتها آور کودکان در انواع مختلفی وجود دارند. مولتی ویتامین ها و مکمل های حاوی آهن، ویتامین دی و … می توانند در گروه داروهای اشتها آور کودکان قرار بگیرند.  

پدیابست اپتایت؛ اشتها آور کودکان یا مولتی ویتامین؟

یکی از داروهایی که می تواند باعث افزایش اشتهای کودکان شود، پدیابست اپتایت می باشد. این شربت یک اشتها آور کودکان است که البته حاوی انواع ویتامین ها می باشد. شاید برای بسیاری از والدین این سوال پیش آمده باشد که این شربت مولتی ویتامین است یا یک اشتها آور برای کودکان محسوب می شود؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که اشتها آور کودکان چیزی به جز یک مکمل تغذیه ای نیست. ویتامین ها به واسطه اینکه باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می شوند و متابولیسم کربوهیدرات ها را در بدن تقویت می کنند، می توانند باعث افزایش اشتهای کودکان شوند.

بنابراین، شربت پدیابست اپتایت، یک شربت اشتها آور برای کودکان نیز محسوب می شود. در صورتی که کودک شما تغذیه مناسبی ندارد، برای رفع مشکلات جسمی وی و افزایش اشتهای وی می توانید از این شربت مولتی ویتامین استفاده کنید.

باورهای اشتباه والدین در رابطه با غذا خوردن کودکان!

تا به اینجای مقاله چند راهکار برای افزایش اشتهای کودکان ذکر کردیم. اما متاسفانه یکی از دلایلی که باعث کاهش اشتهای کودکان می شوند، باورها و رفتارهای اشتباه والدین هستند. برخی از والدین نمی دانند که در برابر بدغذایی و یا حتی یا حتی کم اشتهایی کودکان چگونه برخوردی داشته باشند. در ادامه به برخی از باورهای اشتباه والدین در رابطه با غذا خوردن کودکان اشاره می کنیم.

  • اجبار کردن کودک به غذا خوردن …

اینکه کودک خود را اجبار کنید تا غذا بخورد، باعث لجبازی او می شود. در صورتی که کودک شما اشتهای مناسبی ندارد، نباید به دنبال او بدوید تا غذا بخورد. این کار باعث می شود که اشتهای کودک خود را کاهش دهید و از طرفی مشکلات زیادی را برای وی به وجود آورید.

  • اگر خودش غذا بخورد، همه جا را کثیف می کند …

برخی از پدرها و مادرها بر روی تمیزی منزل خودشان حساس هستند. به هر حال این یک موضوع طبیعی است. اما این حساسیت نباید باعث شود که کودک شما دچار بی اشتهایی و کمبود وزن شود. بهترین روش برای افزایش اشتهای کودکان، اجازه دادن به کودک برای غذا خوردن است.

اگر نگران کثیفی منزل خود هستید، یک پارچه تمیز بر روی زمین پهن کنید و اجازه دهید که کودک بر روی آن غذا بخورد.

  • غذا خوردن به همراه گوشی تلفن همراه …

یکی از مشکلاتی که در جوامع امروزی دیده می شود، استفاده بیش از حد  گوشی تلفن همراه توسط کودکان است. متاسفانه، بسیاری از والدین برای اینکه کودکان سرگرم شوند و غذای بیشتری مصرف کنند، به آن ها گوشی تلفن همراه خود را می دهند و در حین اینکه کودک از گوشی استفاده می کند، غذا نیز می خورد.

متاسفانه، این روش غذا خوردن هم باعث بد عادتی کودک می شود و هم مضرات بسیار زیادی را به همراه دارد. پس سعی کنید این روش را کنار بگذارید و از روش های دیگری برای غذا خوردن بهتر کودکان استفاده کنید.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه بسیاری از کودکان با بی اشتهایی مواجه هستند، در این مقاله سعی کردیم بیشتر در رابطه با روش های افزایش اشتهای کودکان صحبت کنیم. استفاده از اشتها آور کودکان یکی از بهترین روش ها برای افزایش اشتهای کودکان است. شربت پدیابست اپتایت نیز می تواند باعث افزایش اشتهای کودکان شود و نقش موثری در درمان مشکلات جسمی و تغذیه ای کودکان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *