افزایش و کاهش وزن, سلامت

چند راهکار موثر برای لاغری شکم پس از 50 سالگی

در این متن به بررسی و ارائه راهکارهایی بسیار مؤثر و مفید برای کمک به لاغری و کاهش چربی های شکم پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره لاغری

یکی از عارضه هایی که اکثر افراد به ویژه خانم ها با آن رو به رو می باشند و به دنبال راهکارهایی برای مقابله با آن هستند، چربی های موجود در دور شکم آن ها می باشد. این چربی ها معمولاً زیر پوستی و دقیقاً زیر پوست فرد قرار گرفته اند. طبق بررسی های صورت گرفته چربی های دور شکم در خانم ها بیش تر از آقایان می باشد، یکی از دلایل آن را می توان مربوط به زمان بارداری مادر و محافظت از جنین دانست. متأسفانه آب کردن چربی های موجود در این قسمت از بدن افراد، بسیار سخت می باشد.

 بررسی های صورت گرفته نشان داده اند که اگر اندازه دور کمر خانم ها بیشتر از 89 سانتی متر و دور کمر آقایان بیش تر از 102 سانتی متر باشد، فرد دارای چربی دور شکم می باشد که بسیار چربی خطرناکی بوده و منجر به احاطه ترکیب های ترشحی و ارگان های داخلی بدن می شوند و می تواند منجر به ایجاد عوارض فراوانی در فرد مانند ابتلا به بیماری های قلبی شود. حال افراد مهم ترین کاری که باید برای کمک به از بین بردن چربی ها انجام دهند، به خاطر زیر پوستی بودن آن ها، باید هم به فعالیت های ورزشی پرداخته و هم در کنار آن نیز از رژیم غذایی بسیار سالمی استفاده نمایند.

– با این وجود از مهم ترین اقدامی که افراد برای کاهش دادن چربی های موجود دور شکم باید انجام دهند این است که میزان کالری مصرفی خود را کاهش دهند و فرد باید میزان مصرف کالری روزانه خود را به 500 کالری محدود کند. با انجام این کار، علاوه بر این که کل چربی های موجود در بدن فرد کاهش پیدا می کند، منجر به کاهش وزن وی شده و این عامل هم چنین عاملی بسیار مؤثر در کاهش چربی های موجود در نقطه موردنظر می باشد.

بسیاری از افرادی که بالای 50 سال سن دارند و دارای چربی دور شکم می باشند و قصد لاغری را داشته باشند باید در نظر داشته باشند که از روش های بسیار مؤثر و مفید در این زمینه استفاده کنند که در ادامه متن به بررسی چند روش بسیار مؤثر و مفید برای کاهش چربی ها و کمک به لاغری پرداخته شده است:

انجام دادن فعالیت های ورزشی: افراد می توانند با انجام فعالیت های ورزشی ساده از قبیل برداشتن وزنه های ساده، به متابولیسم و سوخت و ساز چربی های موجود در بدن خود کمک کنند و زمینه های لازم را برای لاغری خود فراهم آورند.

نوشیدن آب بیش تر: طبق بررسی های صورت گرفته، آب برای همه چیز از پوست گرفته تا سلامت گوارشی بدن بسیار مفید می باشد و اگرچه گفته می شود که یک فرد به 8 لیوان آب در طول روز نیاز دارد، اما این میزان نیاز نیز بستگی به فرد و فعالیت های بدنی وی دارد به این صورت که اگر فردی زیاد عرق می کند به آب بیش تری احتیاج دارد و هم چنین باید بیان کرد که استفاده از غذاهای آبکی از قبیل سوپ، سبزیجات و هم چنین میوه ها، با کالری بسیار کم، می توانند به احساس سیری در فرد کمک کنند.

انجام دادن تمرینات قلبی: انجام دادن تمرینات قلبی می تواند منجر به سریع تر شدن ضربان قلب و تنفس شود و به بدن فرد در دریافت میزان اکسیژن بیش تر در حین انجام فعالیت های ورزشی کمک های بسیار مؤثری می کند.

انجام دادن تمرینات قلبی به صورت منظم نه تنها منجر به سالم نگه داشتن قلب می شود، بلکه می تواند به افزایش متابولیسم و هم چنین سوخت و ساز چربی ها نیز کمک کند و به این ترتیب به لاغری فرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید.

کاهش دادن میزان قند اضافه: افراد باید در جریان باشند که مصرف بیش از حد شیرینی ها می تواند منجر به اضافه وزن در فرد شود به خاطر این که شکر اضافی، کالری اضافی را به بدن فرد منتقل می کند. به طوری که طبق بررسی های صورت گرفته باید بیان کرد که بسیاری از مردم از خوردن شیرینی ها لذت می برند و پرخوری بسیار آسان می باشد و بنابراین، افراد باید در جریان باشند که نباید میزان قند اضافه بیش از 25 گرم در روز باشد.

داشتن خواب کافی: بسیاری از بررسی ها ارتباط بین چاقی و هم چنین میزان کم خوابی افراد را بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که بین مدت خواب کوتاه و بی کیفیت و افزایش خطر ابتلای به چاقی رابطه ای وجود دارد و نتایج حاصل بیانگر این است که برای این که افراد مطمئن شوند که در معرض چاقی قرار دارند یا نه باید از این که خواب منظم و کافی داشته باشند یا نه اطمینان حاصل کنند.

عدم حذف وعده های غذایی: برای کمک به کاهش میزان کالری دریافتی، حذف وعده های غذایی می تواند ایده بسیار مناسب باشد ولی افراد باید توجه داشته باشند که حذف وعده های غذایی می تواند در زمینه کاهش وزن بسیار مضر باشد.

انجام دادن پیاده روی: افراد بهتر است که هر از گاهی برای لاغری، به انجام فعالیت های پیاده روی بپردازند به این صورت که ماشین خود را در گوشه ای پارک نموده و خود برای سوزاندن کالری های اضافی و کمک به حفظ وزن نرمال و ایده آل خود، به انجام فعالیت های مرتبط با پیاده روی بپردازند.

جایگزین کردن میان وعده ها: افراد بهتر است که در هنگام گرسنگی به جای استفاده از غذاهای شیرین، به دنبال میان وعده های سالمی از قبیل انواع آجیل ها باشند تا بتوانند از چاقی پیشگیری و به لاغری خود کمک کنند.

کلام آخر

در متن فوق به بررسی چندین راهکار برای کمک به لاغری و به ویژه لاغر کردن شکم افراد بالای 50 سال پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *