سلامت

چند عادت اشتباه در وعده صبحانه

وعده صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی افراد می باشد که در زیر به بررسی اهمیت آن و مهم ترین محصولات قابل استفاده در این وعده پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره وعده صبحانه  

افراد باید همواره در جریان این موضوع باشند که معمولاً وعده صبحانه مهم ترین وعده غذایی آن ها در طول روز می باشد و اما با وجود بسیاری از کارهای دیگر که برای جلب توجه فرد رقابت می کنند، ممکن است که فرد تصمیم بگیرد که وعده صبحانه خود را حذف کند و به گونه ای که کراندال توضیح می دهد که در صورتی که افراد وعده صبحانه خود را حذف می کنند، متابولیسم بدن آن ها شروع به کند شدن می کند و به علاوه، باید بیان کرد که صبحانه انرژی لازم را برای مصرف روزانه به فرد می دهد و بدون آن سوخت به احتمال زیاد، افراد بعدا و در وعده های غذایی دیگر پرخوری می کنند. به طوری که بر اساس یک مطالعه انجام شده بر روی دانش آموزان، نشان داده شده است که افرادی که وعده صبحانه نمی خورند نسبت به افرادی که وعده صبحانه می خورند، در یک دوره دو ساله به طور قابل توجهی وزن اضافه می کنند. وی معتقد است که آن ها باید با غذاهای سالم، صبحانه آماده داشته باشند که می توانند در حال اجرا مصرف کنند و اگر عجله داشته باشند، مواد آسانی ماننده میوه کامل، ماست، غلات خانگی و اسموتی ها را امتحان نمایند.

افراد باید در نظر داشته باشند که نحوه شروع روز آن ها می تواند بر بقیه روز آن ها تأثیر منفی یا مثبت بگذارد. بنابراین، افراد باید تلاش کنند تا زنگ صبح خود را به عنوان یک فرصت برای شروع دوباره در نظر بگیرند و باید بدانند که گذشته، گذشته است و امروز صبح، شروع صبح جدیدی می باشد و باید بدانند که وعده صبحانه فرد، می تواند شروعی بسیار مناسب برای انتخاب های سالم و ترک عادت های بد صبحانه باشد.

افراد باید در جریان باشند که نخوردن صبحانه و غذای کافی می تواند مشکلاتی مشابه حذف صبحانه ایجاد کند. اگر که افراد گرسنگی های خود را با خوردن غذاهای ساده رفع می کنند، در خطر این نیز قرار دارند که بعداً پر خوری نمایند و یا هر چیزی را که در اواسط صبح در دسترس آن ها قرار دارد بردارند. باید بیان کرد که انجام این کار وسوسه خوردن میان وعده های ناسالم را افزایش می دهد و به جای آن که یک وعده صبحانه سالم و رضایت بخش را انتخاب کنند.

بیکن، تخم مرغ، نان شیرینی، نان شیرین، تاکو، غذاهای صبحانه راحتی زیادی را ارائه می دهند و بسیاری از جلسات اداری و با غذاهای چرب، شروع می شوند. اما این غذاها به سرعت کالری و چربی اضافه می کنند و دانستن آن چه را که می خورید و هدف مند بودن در آن چه را که به بدن خود وارد می کنید، به شما کمک خواهد کرد تا عادات بد صبحانه را ترک کنید. این که افراد روز خود را با کالری بالا پر کنند، مانور دادن در طول روز را دشوار می کند زیرا گزینه های غذایی فرد را محدود می کند.

افراد باید در وعده صبحانه از خوردن شیرینی ها و نان های شیرین صرف نظر کنند؛ افراد باید در جریان باشند که انتخاب غذاهای پر کربوهیدرات از قبیل نان شیرینی باعث کاهش قند می شود و در عوض، انتخاب کردن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، می تواند فرد را تا وعده ناهار سیر کند. بنابراین، افراد باید از مصرف شیرینی هایی که فقط ولع بیش تری در آن ها ایجاد می کند، اجتناب کنند.

تماشا کردن تلویزیون هنگام خوردن صبحانه: افراد باید سعی کنند که چند لحظه قبل از شروع به خوردن وعده صبحانه، تلویزیون را خاموش کنند و برای چند لحظه پشت میز نشسته و افکار خود را جمع کنند و برای شروع یک روزی سرشار از انرژی کمی سکوت کنند.

نخوردن وعده صبحانه با آرامش: بیش تر اوقات معمولاً افراد از یک بیسکوئیت در محل کار خود به جای صبحانه استفاده می کنند و یا از یک ساندویچ در مسیر راه استفاده می کنند. مطالعات نشان داده است که افرادی که در آرامش صبحانه می خورند، مقدار کالری کم تری را نسبت به کسانی که در حین راه رفتن یا انجام کار دیگری صبحانه می خورند، دریافت می کنند. علاوه بر این، افراد باید در نظر داشته باشند که جویدن ناکافی نیز می تواند منجر به ایجاد مشکلات گوارشی در آن ها شود.

مصرف ناکافی فیبرها: افراد باید در جریان باشند که فیبرها که شامل غلات سبس دار و هم چنین سبزیجات سرشار از آن ها می باشند، بر خلاف قندها در معده حجم پیدا کرده و هضم آهسته ای دارند که در نتیجه منجر به افزایش احساس سیری در فرد می شوند و علاوه بر این، باید بیان کرد که فیبرها و استفاده از آن ها می تواند در تعادل باکتری های مفید روده و کاهش خطر دیابت بسیار مؤثر باشد و هم چنین برخی از مطالعات انجام شده نیز حاکی از آن می باشند که استفاده کردن از فیبرها می توانند در پیشگیری از سرطان کولون بسیار مؤثر و مفید باشند.

حذف کردن چربی ها: افراد باید در نظر داشته باشند که تأثیر چربی ها در افزایش وزن، باور بسیار رایجی می باشد که باید بیان کرد که این موضوع در مورد چربی های ناسالم و مصرف زیاد خوراکی های چرب صادق می باشد و در واقع منابع چربی های بسیار مناسب و مفید، از قبیل کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین در رژیم غذایی گنجانده شوند. بنابراین، توصیه می شود که افراد از منابع و چربی های بسیار مناسب و خوب برای وعده صبحانه از قبیل گردو، ماست و هم چنین مغزها استفاده نمایند و باید بیان کرد که استفاده از این محصولات، معمولاً احساس سیری طولانی تری را در فرد ایجاد می کند و مانع ریزه خوری و تمایل به خوراکی های شیرین می شوند.

کلام آخر

افراد باید در نظر داشته باشند که باید همواره از وعده صبحانه کامل و بسیار مقوی و هم چنین سرشار از مواد مغذی و سالم از قبیل آجیل ها، ماست و غیره برای خوردن صبحانه استفاده کنند و علاوه بر این، باید از محصولات سرشار از پروتئین استفاده کنند تا بتوانند تا ظهر احساس سیری داشته باشند و از خوردن غذاهای زیادی و هم چنین پرخوری که منجر به چاق شدن آن ها می شود خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *