سلامت

چند پیشنهاد موثر برای تسکین گلودرد

در متن زیر به بررسی گلودرد و راهکارهایی بسیار مؤثر برای کمک به بهبود و درمان آن پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره گلودرد

افراد باید در جریان باشند که عوامل مختلفی می توانند منجر به ایجاد گلودرد در فرد شوند که از جمله این عوامل می توان به بیماری ها، آلرژی ها و هم چنین رفلاکس اسید اشاره کرد و بسته به علت، افراد می توانند از داروهای گوناگونی برای کمک به درمان آن ها استفاده کنند. حال اگر بخواهیم به علل ایجاد گلودرد در افراد اشاره کنیم باید ذکر شود که ویروس هایی از قبیل آن هایی که باعث سرما خوردگی، آنفولانزا و هم چنین کووید 19 می شوند، آلرژی، رفلکس اسید، سیگار کشیدن و یا قرار در معرض دود دست دوم می باشند.

زمانی که افراد به گلودرد مبتلا می شوند باید در جریان باشند که هیچ جای نگرانی نداشته و اما می تواند معمولاً ناراحت کننده باشد. بنابراین، افراد باید بدانند که برای درمان گلودرد و تسکین آن روش های مختلفی وجود دارد که می توانند از آن ها استفاده کنند و در ادامه متن به ارائه راهکارهایی برای تسکین آن پرداخته می شود:

  • استفاده کردن از پاستیل: افراد می دانند که قرص های بدون نسخه معمولاً در دسترس می باشند و می توانند به کاهش علائم گلودرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند. آن ها قابلیت حل شدن در دهان را دارند و موادی را آزاد می کنند که گلوی خشک و تحریک شده را تسکین می دهند و هم چنین آن ها ممکن است دارویی یا غیر دارویی باشند.
  • استفاده کردن از عسل: باید بیان کرد که عسل یک درمان خانگی سنتی می باشد که از آن برای درمان گلودرد استفاده می شود و بر اساس بررسی ها و مطالعات صورت گرفته، استفاده از 1 قاشق غذاخوری عسل دو بار در روز می تواند به کاهش گلودرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید. از دیگر نتایج حاصل از این بررسی ها این است که عسل دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و هم چنین آنتی اکسیدانی می باشد که می تواند به تسکین گلودرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید و منجر به بهبودی هر چه سریع تر آن ها شود. اما ذکر این نکته ضروری می باشد که استفاده از عسل برای مصرف کودکان زیر 1 سال توصیه نمی شود.
  • نوشیدن مایعات سرد و یا گرم: باید بیان کرد که نوشیدن مایعات سرد و یا گرم از دو طریق می تواند به کاهش ناراحتی ها کمک کند، یکی مرطوب نگه داشتن گلو و دیگری تسکین گلو. هم چنین باید بیان کرد که استفاده کردن از مایعات سرد، بستنی های یخ زده و هم چنین تکه های یخ نیز می توانند به بی حس کردن ناحیه دردناک کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند.
  • غرغره کردن آب نمک: بررسی ها و گزارش های صورت گرفته حاکی از آن است که غرغره آب نمک گرم هم چنین می تواند به تسکین گلودرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید. به این صورت که فرد باید 1 تا 2 قاشق چایخوری نمک را به یک فنجان اضافه نماید و آن را با آب جوش پر کند و سپس قبل از غرغره کردن یک لقمه و تف کردن آن باید صبر کنند تا خنک شود. افراد باید از قورت دادن آب نمک خودداری کرده و هم چنین افراد مبتلا به دیابت و یا کسانی که رژیم غذایی کم سدیم دارند نیز باید در استفاده از این روش درمانی احتیاط های بیش تری را داشته باشند.
  • افراد باید سعی کنند که از یک آنتی اسید استفاده کنند. به گونه ای که می توان بیان کرد که گاهی اوقات با استفاده از یک آنتی اسید می توان گلودرد را تسکین داد و هم چنین باید بیان کرد که رفلاکس اسید یا بیماری ریفلاکس معده به مری، زمانی اتفاق می افتد که محتویات معده به مری باز می گردد و علاوه بر سوزش سر دل و درد قفسه سینه هم چنین می تواند باعث ایجاد درد هنگام بلع، مشکل در بلع، گرفتگی صدا و هم چنین سرفه کردن شود. بنابراین باید بیان کرد که با استفاده از داروهای ضد اسید OTC می توان ضمن کمک به تسکین علائم رفلاکس اسید به پیشگیری از گلودرد نیز کمک های بسیار مؤثری نمود.
  • استفاده کردن از آنتی هیستامین: باید بیان کرد که گاهی اوقات هیستامین می تواند باعث گلودرد شود و آلرژی نیز زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن یک ماده بی ضرررا به عنوان یک تهدید تشخیص دهد و به آن واکنش نشان دهد که این می تواند به دلیل گرده، غبار، حیوانات و هم چنین قالب باشد و استفاده از آنتی هیستامین های OTC می تواند به کاهش علائم آلرژی از قبیل گلودرد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید.
  • مصرف کردن ویتامین ها و مکمل های سرشار از مواد مغذی برای بدن: بدن برای مبارزه با بیماری ها، از قبیل بیماری هایی که منجر به گلودرد می شوند به ویتامین ها نیاز دارد و مصرف ویتامین ها می تواند به پیشگیری از سرما خوردگی و علائم و نشانه های ناشی از آن کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید. بر اساس بررسی های صورت گرفته شده، استفاده از چهار مکمل اصلی می تواند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از سرما خوردگی و حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن افراد داشته باشد که عبارتند از ویتامین دی، ویتامین سی، عنصر زینک، اکیناسه. نتایج حاکی از آن است که استفاده از این ویتامین ها و مکمل ها می توانند علائم سرما خوردگی معمولی در فرد را کاهش داده و باعث بهبودی هر چه سریع تر در فرد شود.
  • استراحت کردن: افراد باید در جریان باشند که زمانی که سیستم ایمنی در حال دفع بیماری می باشد، بدن نیاز به استراحت بیش تری داشته و نداشتن خواب کافی می تواند بدن فرد را در برابر عفونت ها و بیماری ها آسیب پذیرتر نماید به خاطر این که کمبود خواب می تواند بر سیستم ایمنی بدن افراد تأثیر گذار باشد و تولید آنتی بادی ها را کاهش دهد. به طوری که طبق تحقیقات صورت گرفته میزان خواب توصیه شده برای یک فرد بزرگسال به طور متوسط 7 ساعت در طول شبانه روز و یا بیش تر می باشد.

کلام آخر

گلودرد یکی از علائم و نشانه های ناشی از سرما خوردگی می باشد که افراد باید برای کمک به درمان و تسکین آن از روش ها و تکنیک های بسیار مؤثر و مفیدی استفاده نمایند که در این متن به بررسی برخی از این راهکارها و تکنیک ها پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *