پوست،مو و ناخن

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

ریزش مو یکی از مشکلات رایجی است که در همه بازه های سنی مشاهده می شود. کلاژینو را می توان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کرد.

ریزش مو یکی از مشکلات شایعی است که تقریبا همه ما یک بار در زندگی آن را تجربه کرده ایم. اگرچه عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث ریزش مو گردند، ولی موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، انتخاب روش درمان مناسب است. امروزه، بسیاری از مشکلات ریزش مو ناشی از تغذیه نامناسب می باشند. به همین خاطر، می بایست ریزش مو را به صورت اصولی و در صورت نیاز با تغذیه مناسب درمان کرد.

حتی در صورتی که افراد تغذیه مناسبی نداشته باشند، مصرف مکمل های تغذیه ای می توانند نقش موثری در کاهش ریزش مو داشته باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم روش های پیشگیری از ریزش مو را به شما ذکر کنیم. پس اگر تا به حال با ریزش مو مواجه بوده اید و نمی خواهید مجددا این اتفاق برای شما بیفتد، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

پیشگیری از ریزش مو امکان پذیر است؟

همه ما در بازه های زمانی مختلف با مشکل ریزش موها مواجه بوده ایم. متاسفانه این مشکل می تواند هم کودکان، هم بزرگسالان و حتی سالمندان را درگیر کند و باعث کاهش حجم موها شود. بسیاری از افراد با دردسرهای زیادی توانسته اند ریختن موهای خودشان را کنترل کنند و در حال حاضر نمی خواهند که رویش مجدد موهای آن ها متوقف شود و یا مشکلی برای موهای آن ها به وجود بیاید. ولی آیا پیشگیری از ریزش مو امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که ریزش مو دارای انواع مختلفی می باشند. برخی از افراد به دلیل عوامل ارثی با این مشکل مواجه می شوند. برخی از افراد نیز به دلیل اینکه تغذیه مناسبی ندارند و یا از شامپوهای نامناسب استفاده می کنند، با این مشکل مواجه می شوند.

در موارد بسیاری می توان از ریزش و ریختن موها جلوگیری کرد. به خصوص اگر مشکل ریزش موها، کاهش مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی در بدن باشد. ولی در صورتی که ریختن موها به صورت ارثی باشد، این احتمال وجود دارد که ریزش مو کنترل نشود.

روش های موثر بر کاهش و جلوگیری از ریختن موها

 همانطور که اشاره کردیم، ریزش مو می تواند در اثر عوامل مختلفی رخ دهد. موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، روش های درمان ریزش مو و یا کنترل ریختن موها است. حتی در برخی از موارد می توان از ریختن موها جلوگیری کرد.

سه روش کلی برای جلوگیری از ریختن موها وجود دارند که اگر از آن ها مطلع باشید، راحت تر می توانید ریزش موی خود را کنترل نمایید. این سه روش را در ادامه ذکر می کنیم و می توانید بر اساس آن ها، موهای شاداب تر و جوان تر داشته باشید.

  • استفاده از مکمل های تغذیه ای مناسب

امروزه، بسیاری از افراد به دلیل اینکه تغذیه مناسبی ندارند، با مشکل ریزش مو مواجه شده اند. همین موضوع باعث می شود که افراد با مصرف مکمل های تغذیه ای، بتوانند از ریختن موهای خودشان جلوگیری کنند.

امروزه، مکمل های تغذیه ای مناسبی وجود دارند که به صورت اختصاصی برای کاهش ریختن موها مورد استفاده قرار می گیرند. ولی چیزی که در این مکمل ها حائز اهمیت است، ترکیباتی است که در آن ها به کار رفته اند. اگرچه ویتامین ها و مواد معدنی می توانند نقش موثری در کاهش ریختن موهای ما داشته باشند. ولی به غیر از این مواد، پروتئین ها نیز نقش بسیار موثری در سلامت موها دارند و باعث افزایش ضخامت آن ها می شوند.

معرفی یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای برای جلوگیری از ریزش مو

کلاژینو به عنوان یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای است که برای کاهش ریزش موها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به صورت ساشه ای به تولید رسیده است و می تواند منجر به افزایش ضخامت موها و کاهش ریختن موها شود. افرادی که موهای کم حجمی دارند، می توانند با مصرف کلاژینو، حجم موهای خودشان را افزایش دهند.

مکانیسم اثر ساشه کلاژینو بر افزایش ضخامت ریشه موها است. در واقع، این ساشه با تامین کلاژن مورد نیاز پوست و مو باعث افزایش سلامت پوست می گردد و از نازک شدن موها جلوگیری می کند. به همین خاطر، این ساشه می تواند برای تقویت موها و افزایش ضخامت آن ها مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه استفاده از ساشه کلاژینو برای جلوگیری از ریختن موها

اگر می خواهید ریزش موهای خودتان را تا حد زیادی کنترل کنید، می بایست از ساشه کلاژینو استفاده کنید. همانطور که مشخص است، این محصول به صورت ساشه ای به تولید رسیده است. به همین خاطر، می تواند در آب حل شود و مصرف گردد.

برای اینکه نتیجه خوبی از مصرف ساشه کلاژینو ببینید، می بایست هر روز یک الی دو عدد از این ساشه را در یک لیوان آب حل کنید و مصرف نمایید. در صورت مصرف منظم این ساشه، شاهد سلامت بیشتر پوست و موی خودتان خواهید بود. همچنین، می بایست برای مشاهده اثربخشی این محصول، حداقل به مدت 1 ماه از این ساشه به صورت منظم و روزانه استفاده کنید.

  • استفاده از شامپوهای مناسب

به غیر از اینکه مکمل های تغذیه ای مختلف مانند ساشه کلاژینو می توانند برای کاهش ریزش مو مورد استفاده قرار گیرند، شامپوهای مختلفی هم هستند که در این زمینه موثر می باشند. شامپوهایی که برای جلوگیری از ریختن موها مورد استفاده قرار می گیرند، باید در درجه اول موها را تقویت کنند. تقویت ریشه های مو، با کمک شامپوهای مختلف امکان پذیر است.

دومین نکته برای انتخاب شامپوی ضد ریزش، تشخیص نوع موها است. یعنی افرادی که دارای موهای چرب می باشند، می بایست از شامپوهایی استفاده کنند که مخصوص موهای چرب به تولید رسیده اند. یا افرادی که دارای موهای خشک می باشند، می بایست از شامپوهای مناسب موهای خشک استفاده کنند.

سومین نکته، ترکیبات موجود در شامپوها می باشد. به غیر از اینکه مکمل های تغذیه ای خاص مانند ساشه کلاژینو باعث تامین ویتامین ها و مواد مغذی موجود در بدن می شوند، شامپوها نیز می توانند به صورت موضعی، باعث تقویت موها گردند. در صورتی که می خواهید از ریزش موها جلوگیری کنید، می توانید از شامپوهای حاوی ویتامین ها، مواد معدنی مانند زینک، کلاژن هیدرولیز شده و … استفاده کنید.

  • روغن تراپی

سومین روش برای جلوگیری از ریزش مو، استفاده از روغن های مغذی مو است. اگر موهای خشکی دارید و همیشه با موخوره مواجه هستید، برای روغن تراپی تردید نکنید. روغن تراپی موها باید با روش های اصولی صورت گیرد. برای اینکه به درستی از روغن ها استفاده کنید، می بایست ابتدا آن ها را گرم کنید. نیازی نیست که مدت زمان زیادی روغن ها گرم گردند. فقط کافیست یک مدت زمان محدود را برای گرم کردن آن ها اختصاص دهید.

بعد از اینکه روغن ها گرم شدند، می بایست مقداری از روغن را بر روی کف سر بزنید و به آرامی روغن را در کف سر ماساژ دهید تا جذب پوست سر شود. پس از گذشت یک مدت زمان 5 دقیقه ای، دیگر نیازی به ماساژ دادن پوست کف سر شما نیست.

در این زمان بهتر است که یک کلاه بر روی سر خود بگذارید تا روغن چند ساعتی بر روی کف سر شما باقی بماند. پس از گذشت چند ساعت می توانید موهای خود را بشویید. دقت داشته باشید که روغن ها می توانند به مدت یک شبانه روز بر روی کف سر شما باقی بمانند. ولی در صورتی که از چربی موها بدتان می آید و شرایط مناسبی برای این کار ندارید، نگران نباشید!

جمع بندی

ریزش موها می تواند باعث کم حجم شدن موها و تاثیر گذاشتن بر روی زیبایی موها گردد. برای اینکه ریختن موها کنترل شود و یا از ریختن موها جلوگیری کنید، می توانید از ساشه کلاژینو استفاده نمایید. این ساشه به دلیل اینکه حاوی کلاژن هیدرولیز شده می باشد، راحت تر ریختن موها را درمان می کند. همچنین، این ساشه برای پیشگیری از ریزش موها موثر است و می تواند باعث جوانی پوست، زیبایی پوست، کاهش چین و چروک های پوستی و همچنین، افزایش ضخامت حجم موها شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *