افزایش و کاهش وزن

چگونه می توانیم یک اندام خوب تا عید داشته باشیم؟

داشتن یک اندام متناسب و زیبا خواسته ی تمام خانم ها و آقایان است و سعی می کنند مشکلات وزنی خود را از روش های مختلف از بین ببرند. اگر دوست دارید از یک اندام خوب تا عید برخوردار باشید، باید برخی از عادت های غذایی و روزمره ی خود را اصلاح کنید تا بتوانید در سریع ترین زمان به تناسب اندام برسید.

چگونه می توانیم یک اندام خوب تا عید داشته باشیم؟

داشتن یک اندام متناسب و زیبا خواسته ی تمام خانم ها و آقایان است و سعی می کنند مشکلات وزنی خود را از روش های مختلف از بین ببرند. اگر دوست دارید از یک اندام خوب تا عید برخوردار باشید، باید برخی از عادت های غذایی و روزمره ی خود را اصلاح کنید تا بتوانید در سریع ترین زمان به تناسب اندام برسید.

بهترین راه ها برای داشتن اندام خوب تا عید

اگر می خواهید تا عید وزن خود را کاهش دهید و به تناسب اندام برسید، باید روش های مختلفی را برای رسیدن به اندام خوب تا عید انجام دهید.

به وعده های غذایی خود توجه کنید.

شما در طول یک شبانه روز وعده های غذایی مختلفی را نوش جان می کنید که باید در هر کدام از این وعده ها حد اعتدال را رعایت کنید و بیش از اندازه مصرف نداشته باشید.

یکی از مهم ترین وعده ها صبحانه است که سخن های مختلفی در مورد آن وجود دارد. سعی کنید وعده ی صبحانه را در ساعات اولیه ی صبح بخورید و آن را به ساعات نزدیک ظهر موکول نکنید. بهترین مواد خوراکی برای وعده ی صبحانه مواد انرژی زا مانند کربوهیدرات ها، پروتئین و لبنیات می باشد.

یکی دیگر از وعده های روزانه که در نیمه ی روز استفاده می شود، وعده ی ناهار می باشد. این وعده ی غذایی باید به گونه ای باشد که شما انرژی لازم برای فعالیت های روزانه را داشته باشید. اما توجه کنید که در خوردن این وعده ی غذایی زیاده روی نکنید. به طور مثال از بشقاب های کوچک استفاده کنید تا غذای کمتری بخورید.

آخرین وعده ی غذایی که باید میل کنید شام می باشد که برای داشتن اندام خوب تا عید باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، باید شام سبکی بخورید و زمان آن را به ساعت های پایانی شب نیندازید.

ورزش کنید.

یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن اندام خوب تا عید، ورزش کردن می باشد. برای این کار می توانید اقدامات مختلفی را انجام دهید.

به باشگاه های مختلف ورزشی بروید و سعی کنید با استفاده از یک برنامه ی تمرینی وزن خود را کاهش دهید و به تناسب اندام برسید. انجام تمرین های هوازی ضربان قلب شما را افزایش می هد و باعث می شود که وزن بیشتری را از دست بدهید و سریع تر به اندام دلخواه خود برسید.

اگر شما زمان کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارید، باید عادات روزانه ی خود را تغییر دهید. به طور مثال به جای استفاده از آسانسور، از راه پله استفاده کنید. اگر محل کار شما دور نیست می توانید برای رفتن به سرکار از ماشین استفاده نکنید و پیاده به محل کار خود بروید.

دوچرخه سواری، دویدن، شنا کردن و موارد این چنینی برای لاغر شدن و داشتن اندام خوب تا عید بسیار مناسب است. در نتیجه حتما این کار ها را در اولویت های خود قرار دهید.

از میان وعده های سالم استفاده کنید.

تمام افراد در بین وعده های غذایی اصلی احساس گرسنگی می کنند و به احتمال زیاد خوراکی های مختلفی را مصرف می کنند. استفاده از میوه، آجیل و … می تواند گزینه ی مناسبی برای میان وعده باشد. خوراکی هایی مانند پفک، چیپس، کیک، بیسکوییت و … به هیچ عنوان برای میان وعده مناسب نیستند و می توانند باعث اضافه وزن شما شوند. میان وعده لازم است اما باید خوراکی های مناسب را برای آن انتخاب کنید.

شیرینی جات را کنار بگذارید.

اگر می خواهید از یک اندام خوب تا عید لذت ببرید، مصرف شیرینی جات را برای چند ماه کنار بگذارید. این خوراکی های شیرین، کالری زیادی دارند و وزن شما را به شدت افزایش می دهند. در نتیجه اگر قصد دارید به تناسب اندام برسید این خوراکی های شیرین را کنار بگذارید.

دخانیات را کنار بگذارید.

یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به یک اندام خوب تا عید، دوری از دود سیگار و قلیان می باشد. زیرا این مواد تاثیر منفی روی سلامت شما دارند و باعث می شوند که مواد مغذی مفید در مواد غذایی جذب بدن نشود. همین امر باعث می شود که شما احساس گرسنگی بیشتری داشته باشید و مواد غذایی بیشتری مصرف کنید. بدون شک این روند وزن شما را افزایش می دهد.

مصرف زیاد آب

یکی دیگر از راه های رسیدن به اندام خوب تا عید، مصرف زیاد آب می باشد. هر فرد روزانه باید حدود 8 تا 9 لیوان آب بخورد تا نیاز بدن برطرف شود. خوردن آب در طول روز اثرات مثبت بسیار زیادی روی بدن دارد که از مهم ترین آن ها می توان به جوانسازی پوست، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، از بین بردن خشکی پوست، رساندن اکسیژن به سلول های بدن، از بین بردن اشتهای کاذب و … اشاره کرد.

زمانی که شما آب مورد نیاز بدن را مصرف می کنید، آب باعث می شود که شما اشتهای اضافی و کاذب خود را از دست بدهید و دیگر میان وعده ها و غذا های بی نهایت چرب را استفاده نکنید. در نتیجه به اندازه غذا می خورید و تناسب اندام خود را حفظ می کنید. در نظر داشته باشید که نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای و موارد مشابه را نباید به عنوان مایعات در نظر گرفت.

 

 

خوب بخوابید.

یکی دیگر از راز های داشتن یک اندام خوب تا عید، خوب خوابیدن و خوب استراحت کردن است. زمانی که شما به اندازه ی کافی می خوابید و ساعت خواب شما منظم و در زمان مشخصی است، بدن هورمون هایی را ترشح می کند که می توان به وسیله ی آن به اندام متناسب رسید.  در نتیجه خوابیدن و استراحت کردن به میزان کافی را فراموش نکنید. خوابیدن در ساعت های 11 و 10 شب و بیدار شدن در صبح زود می تواند شما را در امر رسیدن به تناسب اندام کمک کند.

درست غذا بخورید.

یکی از نکات مهم در مورد تناسب اندام و لاغری درست غذا خوردن می باشد. علاوه بر اینکه باید در انتخاب غذا و مواد خوراکی دقت کنید، باید بدانید چگونه آن ها را مصرف کنید. به طور مثال باید سعی کنید در غذا خوردن عجله نداشته باشید و به آهستگی غذا را بخورید. زیرا این کار باعث می شود که پیام سیری سریع تر به مغز برسد و شما غذای کمتری بخورید. علاوه بر آن سعی کنید غذا را به خوبی بجوید تا هضم آن راحت تر صورت بگیرد. این موارد می تواند لاغر شدن و کاهش وزن را برای شما ساده تر کند.

میوه و سالاد بخورید.

خوردن میوه و سالاد را فراموش نکنید زیرا این موارد می تواند در رسیدن به اندام خوب تا عید به شما کمک کند. زمانی که شما میوه های فصل را در میان وعده های خود مصرف می کنید، باعث می شوید که بدن عملیات چربی سوزی و سم زدایی را به شکل بهتری انجام دهد و شما حتی با خوردن این مواد، لاغر شوید.

علاوه بر آن زمانی که شما از سالاد و میوه استفاده می کنید، معده ی شما پر می شود و شما احساس سیری می کنید و میان وعده ی مضر دیگر ار مصرف نمی کنید و در وعده های اصلی نیز غذای کمتری می خورید. در نتیجه به مرور زمان لاغر و به تناسب اندام خواهید رسید.

مصرف گوشت قرمز را محدود کنید.

یکی از راز های مهم در مورد داشتن یک اندام خوب تا عید، محدود کردن مصرف گوشت قرمز است. زیرا گوشت قرمز نسبت به گوشت های دیگر چربی بیشتری دارد و باعث اضافه وزن در شما خواهد شد. اما بدن به پروتئین های مختلف نیازمند است به همین سبب به جای گوشت قرمز می توانید از گوشت های سفید مانند میگو، مرغ، ماهی و … استفاده کنید. تمام این گوشت ها می توانند جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز باشند.

بهترین حالت برای استفاده از این گوشت ها، آبپز کردن آن ها می باشد. اگر می خواهید بهترین استفاده را از این گوشت های سفید داشته باشید، باید آن ها را آبپز کنید تا با سرخ کردن، روغن اضافی به آن ها نرسد. افرادی که می خواهند به تناسب اندام و لاغری برسند، باید هفته ای دو مرتبه از این گوشت ها به صورت آبپز استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *