سلامت

چگونه می توان به زندگی نگرش مثبت داشت

ذهن انسان نیز از خود انرژی ساطع می کند که این انرژی می تواند مسیر آینده او را تعیین کند. کائنات وظیفه جذب ارتعاشات ذهنی و پاسخ دادن به آنها را بر عهده دارد پس نوع انرژی ارسالی بر پیشامدهای زندگی موثر است. نگرش مثبت سبب ارتعاش انرژی های مثبت به سمت کائنات می شود.

نگرش مثبت چیست

جهان بر مبنای انرژی برپا شده است. یعنی تمام هستی را یک انرژی در برگرفته است و آنچه ما درک می کنیم ماحصل ارتعاش همین انرژی ها است. ذهن انسان نیز از خود انرژی ساطع می کند که این انرژی می تواند مسیر آینده او را تعیین کند. کائنات وظیفه جذب ارتعاشات ذهنی و پاسخ دادن به آنها را بر عهده دارد پس نوع انرژی ارسالی بر پیشامدهای زندگی موثر است. نگرش مثبت سبب ارتعاش انرژی های مثبت به سمت کائنات می شود. اگر انرژی دریافتی کائنات از جانب ما  مثبت باشد پاسخی جز اتفاقات و رویدادهای خوب دریافت نخواهیم کرد و در نقطه مقابل نگرش منفی می تواند موجب افزایش مشکلات شود. 

چگونه می توان نگرش مثبت داشت

همانطور که گفته شد نگرش مثبت می تواند به آینده زندگی سمت و سوی دیگری ببخشد. داشتن نگرش مثبت امر ساده ای نیست اما با تمرین و ممارست به راحتی می توان به آن دست یافت. در زیر به راهکارهای مفید برای داشتن نگرش مثبت اشاره می شود:

  • بدون شک جهان پیرامون ما را خوبی ها و بدی ها فرا گرفته است. همه ی انسان ها در زندگی خود با مشکلات بزرگ و کوچکی دست و پنجه نرم می کنند. اما آنچه انسان ها را متمایز می کند نوع نگرش آنها است. بهتر است برای داشتن نگرش مثبت تنها به دیدن زیبایی های جهان هستی اکتفا کنید. تمرکز کردن بر مشکلات و اتفاقات بد سبب ساطع شدن انرژی منفی می شود.
  • نگرش مثبت را باید در عمل و کلام نیز رعایت کرد. بهتر است کلمات مثبت جایگزین کلمات منفی شود. همچنین لازم است که تصورات نیز سمت و سوی مثبتی گیرند. شما باید در رویاهایتان خود را خوشبخت و موفق تصور کنید تا در زندگی واقعی نیز خوشبخت و موفق شوید.
  • برای ایجاد نگرش مثبت باید شکرگزاری را تمرین کرد. همه ی ما باید بابت هر آنچه که داریم قدردان زندگی باشیم و مراتب شکرگزاری را به جا بیاوریم. بسیاری از ما از داشته هایمان غافل هستیم زیرا نگرش منفی به خود و محیط اطراف خود داریم. باید بر روی نعمت هایی مانند بینایی، شنوایی، حرکت و … تمرکز کنیم تا نگرش مثبت در ما نهادینه شود. ما  باید بپذیریم آنچه داریم لایق شکرگزاری است.

  • اگر به دنبال سلامت روان، عزت نفس، آرامش، خوشبختی و … هستید متفاوت دیدن را تمرین کنید. شما مادامی که جهان را از یک دریچه تک بعدی می بینید نمی توانید درک واقعی از هستی پیدا کنید. نگرش مثبت به ما کمک می کند که انسانی بخشنده و شاد باشیم.
  • شکست و مشکلات شما نباید نگرش منفی را در شما ایجاد کند. هر مشکلی در خود یک درس بزرگی را نهفته دارد که با دستیابی به آن می توان آینده بهتری را رقم زد. پس بهتر است به مشکلات زندگی با دید مثبت نگاه شود زیرا منفی نگری نه تنها به ما کمک نمی کند بلکه موجب افزایش مشکلات نیز می شود.
  • آخرین راهکار دوری کردن از افراد و رویدادهای منفی در زندگی است. بهتر است محیط خود را با افرادی که نگرش مثبت به جهان دارند پر کنید زیرا انرژی ساطع شده از آنها می تواند مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *