دسته‌بندی نشده

کاندوم زنانه و شیوه استفاده از آن را بیشتر بشناسید.

در واقع می‌ توان گفت که کاندوم زنانه از محصولاتی است که باعث پیشگیری از بارداری می گردد. استفاده از این محصول بسیار آسان می باشد و شما می توانید به راحتی آن را از داروخانه های سراسر کشور بدون نسخه پزشک تهیه کنید. این محصول دارای مزایای بسیار زیادی است از جمله این مزایا می توان به بروز حساسیت و ضخامت بسیار کم اشاره کرد.

در واقع می‌ توان گفت که یکی از مهم ترین ابزار های بهداشتی مربوط به رابطه جنسی کاندوم می باشد، که در دو نوع مردانه و زنانه تولید شده است. کاندوم زنانه محصولی می باشد که خانم ها در هنگام نزدیکی از آن استفاده می کنند. این مدل از کاندوم را یکی از پزشکان دانمارکی جهت محافظت خانم ها در برابر ترشحات، اسپرم مردانه و همچنین پیشگیری از بارداری ناخواسته اختراع نمود. در کل می ‌توان گفت که کاندوم های زنانه از محصولات بهداشتی می باشند که دارای مزایای بسیار زیادی هستند، و خانم ها می توانند برای محافظت از خود در برابر بیماری ها مقاربتی و عفونت ها به راحتی از آن استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد این ابزار بهداشتی و همچنین روش استفاده از آن در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

در واقع می‌ توان گفت که یکی از مهم ترین ابزار های بهداشتی مربوط به رابطه جنسی کاندوم می باشد، که در دو نوع مردانه و زنانه تولید شده است. کاندوم زنانه محصولی می باشد که خانم ها در هنگام نزدیکی از آن استفاده می کنند. این مدل از کاندوم را یکی از پزشکان دانمارکی جهت محافظت خانم ها در برابر ترشحات، اسپرم مردانه و همچنین پیشگیری از بارداری ناخواسته اختراع نمود. در کل می ‌توان گفت که کاندوم های زنانه از محصولات بهداشتی می باشند که دارای مزایای بسیار زیادی هستند، و خانم ها می توانند برای محافظت از خود در برابر بیماری ها مقاربتی و عفونت ها به راحتی از آن استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد این ابزار بهداشتی و همچنین روش استفاده از آن در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

چگونگی استفاده از کاندوم زنانه:

 • دقت داشته باشید که قبل از استفاده از کاندوم های زنانه ابتدا بهداشت دست ها را کاملا رعایت نمایید. یعنی دست هایتان را به خوبی شستشو دهید. سپس باید درب بسته کاندوم را باز کرده و یکی از آن ها را استفاده نمایید.
 • توجه داشته باشید که استفاده از کاندوم زنانه بسیار راحت است و شما می ‌توانید برای جایگذاری آن در حالت ایستاده، خوابیده و یا حتی نشسته قرار داشته باشید. در زیر مراحل استفاده از این ابزار بهداشتی را به صورت جداگانه برای شما توضیح داده ایم. این مراحل عبارت اند از:
 • برای جایگذاری کاندوم زنانه در داخل واژن باید قسمتی از آن که بسته است را با دو انگشت خود نگه دارید و سپس آن را به سمت با واژن هدایت کنید، تا زمانی که این محصول بر روی دهانه رحم به خوبی جایگذاری گردد، این کار را ادامه دهید.
 • توجه داشته باشید که قسمت بیرونی یا همان حلقه بیرونی که بر روی کاندوم های زنانه وجود دارد باید حتماً و به طور کامل ناحیه خارجی واژن را پوشش دهد.
 • برای برداشتن کاندوم های زنانه باید ابتدا ناحیه حلقه خارجی را گرفته و آن را بیرون بکشید. توجه داشته باشید که این کار بهتر است، زمانی که در حالت خوابیده هستید انجام گردد. در این هنگام قسمت حلقه خارجی را در دست گرفته و با یک چرخش آن را خارج کنید تا از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری گردد.

چند نکته مهم برای استفاده از کاندوم زنانه:

 • توجه داشته باشید که در زمان برقراری رابطه جنسی عمل دخول در واقع در داخل کاندوم زنانه انجام می‌ گیرد. پس در این هنگام نباید از کاندوم های مردانه استفاده گردد. ولی بهتر است بدانید که در صورت نیاز شما می توانید که از ژل های لوبریکانت استفاده نمایید.
 • دقت داشته باشید که برای انتخاب اندازه کاندوم های زنانه باید به سایز آلت تناسلی مردان توجه کنید. همچنین در هنگام استفاده از این محصول بهداشتی دیگر نیاز نیست که آلت تناسلی پس از اتمام رابطه زناشویی و در زمان انزال خارج شود. پس جای هیچ گونه نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.
 • یک نکته مهم دیگر که ممکن است برای خیلی از افراد به عنوان سوال مطرح شود، آن است که بلافاصله پس از پایان رابطه زناشویی نیازی نیست که کاندوم را خارج کنید و مشکلی نیست که مدتی این کاندوم در داخل واژن باقی بماند.
 • لطفاً توجه داشته باشید که کاندوم زنانه یک وسیله بهداشتی یکبار مصرف می باشد و حتماً پس از استفاده باید دور انداخته شود.
 • خانم ها می ‌توانند به صورت همزمان از قرص های ضد بارداری و همچنین کاندوم های زنانه استفاده نمایند.
 • توجه داشته باشید که استفاده از کاندوم زنانه موجب بروز نازایی نخواهد شد.

 

مزایا و معایب کاندوم زنانه:

در ادامه قصد داریم که مزایا و معایب کاندوم زنانه را به صورت جداگانه برای شما دوستان عزیز توضیح دهیم.

کاندوم زنانه چه مزایایی دارد؟

 • ممکن است بعضی از افراد به لاتکس که معمولاً کاندوم های مردانه از آن تولید می شوند حساسیت داشته باشند. بنابراین می توانند از کاندوم های زنانه استفاده نمایند. اما توجه داشته باشید که برای استفاده از این محصول بهداشتی نیز باید حساسیت خود را چک کنید.
 • یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایایی که این محصول بهداشتی دارد آن است که از انتقال بیماری های مقاربتی و همچنین عفونت های دستگاه تناسلی جلوگیری می کند. زیرا استفاده از این محصول باعث می گردد تا ارتباط مستقیمی بین واژن و همین طور ترشحات جنسی مردانه وجود نداشته باشد.
 • علاوه بر این موارد استفاده از کاندوم زنانه برای خانم هایی که به تازگی زایمان یا حتی سقط جنین داشته اند بسیار مناسب است. زیرا باعث می‌ شود از ورود عفونت جلوگیری گردد.
 • همچنین این کاندوم به گونه ایی تولید می ‌شود که فرد می ‌تواند آن را چند ساعت قبل از انجام رابطه جنسی جایگذاری کند. همچنین پس از پایان رابطه نیازی به خارج کردن سریع آن نمی باشد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود خانم ها تمایل بیشتری به استفاده از کاندوم زنانه داشته باشند، وجود حلقه خارجی است که در ناحیه بیرونی واژن و قسمت کلیتوریس قرار خواهد گرفت. بنابراین موجب می‌ شود تا کلیتوریس را بیشتر تحریک کرده و احساس لذت بیشتر این ایجاد خواهد شد.
 • در واقع می‌ توان گفت کاندوم های زنانه به گونه ای طراحی شده اند که ضخامت بسیار کمی دارد. بنابراین باعث می شوند که گرما به خوبی منتقل گردد. پس در احساس لذت شما هیچ گونه تغییری ایجاد نخواهد کرد.
 • از جمله مزایای دیگر این محصول بهداشتی آن است که بدون نسخه پزشک نیز شما می توانید آن را با مراجعه به داروخانه های سراسر کشور تهیه نمایید.

کاندوم زنانه چه معایبی دارد؟

 • می توان گفت کاندوم زنانه قیمت بالاتری نسبت به کاندوم مردانه دارد.
 • احتمال این که در هنگام داشتن رابطه زناشویی اشتباه آلت تناسلی مرد از کنار این کاندوم وارد واژن خانم گردد وجود خواهد داشت. بنابراین بهتر است ابتدا و با استفاده از دست آلت تناسلی مرد وارد ناحیه داخلی واژن گردد.
 • همچنین این کاندوم ها بسیار نازک هستند و ممکن است که در زمان انجام رابطه جنسی پاره گردند. علاوه بر آن ممکن است این کاندوم ها از واژن خارج شوند.
 • یکی دیگر از معایبی که می ‌توان برای کاندوم ‌زنانه برشمرد جایگذاری آن می باشد که برای بعضی از افراد کار سخت و دشواری است. دقت داشته باشید در صورتی که نتواند این کاندوم را به شکل صحیح جایگذاری کنید ممکن است باعث ایجاد مشکل برای شما گردد.
 • همچنین احتمال این که حلقه خارجی کاندوم در زمان رابطه جنسی به داخل واژن رود نیز وجود دارد.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است استفاده از کاندوم زنانه برای شما به همراه داشته باشد بروز حساسیت می باشد. زیرا بعضی از افراد به لاتکس حساسیت دارند. بنابراین احتمال بروز حساسیت به این نوع از کاندوم ها نیز وجود خواهد داشت.
 • یک موضوع دیگر که بهتر است بدانید آن است که در زمان برقراری رابطه زناشویی به دلیل این که کاندوم با دیواره واژن سایش ایجاد می ‌کند، بنابراین احتمال بروز سر و صدا وجود خواهد داشت که البته این مشکل با کمک وسیله ‌ای به نام ژل های لوبریکانت رفع می شود یا این که به حداقل می رسد.

 

نتیجه گیری:

در واقع می توان گفت کاندوم زنانه یکی از محصولات بسیار عالی برای جلوگیری از بارداری می باشد که داخل ناحیه تناسلی خانم ها جاگذاری می گردد. در کل این محصول حدود ۷۵ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری خواهد کرد. توجه داشته باشید که شست‌ و شوی دست ها و همچنین رعایت بهداشت در زمان استفاده از این محصول بهداشتی یک موضوع بسیار مهم و ضروری می باشد که باید رعایت شود. از جمله مزایای که استفاده از کاندوم های زنانه به همراه دارد می ‌توان به جلوگیری از بروز بیماری های مراقبتی و همچنین جلوگیری از انتقال عفونت ها اشاره کرد. علاوه بر تمام این موارد این محصول برای افرادی که نسبت به لاتکس حساسیت نشان می‌ دهند بسیار مناسب است. اما می ‌توان گفت که این مدل از کاندوم ها نسبت به کاندوم های مردانه کمی گران قیمت تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *