پوست،مو و ناخن

کرم ترمیم کننده چه ویژگی دارد؟

آیا درباره کرم ترمیم کننده اطلاعاتی دارید؟  برای  از بین بردن جای جوش و یا زخم روی پوست خود می توانید از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.             

توضیحاتی درباره کرم ترمیم کننده

برای بهبود وضعیت ظاهری پوست خود که دچار خراشیدگی، آفتاب سوختگی، سوختگی های خفیف و زخم شده است، می توانید از کرم ترمیم کننده استفاده کنید. وجود جای زخم و خراش بر روی پوست به ویژه پوست صورت،  باعث نارضایتی تمام افراد اعم از خانم یا آقا می شود.

برای درمان مشکلات پوستی مانند زخم، خراش یا سوختگی، همزمان با اقدامات درمانی از کرم ترمیم کننده استفاده کنید. استفاده از این کرم موجب افزایش سرعت روند بهبودی زخم و آسیب های وارده به لایه های پوست می شود.

در برخی مواقع زخم ایجاد شده بر روی پوست، آن قدر عمیق است که عضلات، چربی ها و لایه زیرین پوست را درگیر می کند. بعد از بهبودی این نوع زخم ها، خطی بر روی پوست ایجاد می شود که به آن جوشگاه گفته می شود. بهتر است برای زخم های عمیق تر حتما از بخیه استفاده شود.

بخیه زدن موجب پیشگیری از بروز جوشگاه های ضخیم می شود. استفاده از کرم ترمیم کننده موجب بهبود بسیاری از زخم ها و جای زخم ها می گردد.  این کرم با فرمولاسیون ویژه خود موجب تحریک ساخت سلول های جدید پوست می شود.

کرم ترمیم کننده با افزایش سرعت جریان خون در پوست موجب بهبود درماتیت آلرژیک، درماتیت ناشی از پرتو درمانی، ترک خوردگی پوست، زخم ناشی از نیش حشرات، ادرار سوختگی در نوزادان و بریدگی های سطحی می شود.

چگونگی عملکرد  ترمیم کننده

کرم ترمیم کننده با خواص ضد التهابی، مرطوب کنندگی و محافظتی خود می تواند، موجب ترمیم پوست آسیب دیده شود. مهمترین خاصیت این کرم، افزایش سرعت روند ترمیم و بازسازی پوست می باشد. استفاده از این کرم باعث فعال کردن مکانیسم های ترمیمی پوست می شود.

خاصیت ضد التهابی و تسکین دهندگی کرم ترمیم کننده باعث کاهش درد، سوزش و خارش محل آسیب دیدگی پوست می شود. خاصیت مرطوب کنندگی این کرم، موجب حفظ رطوبت بافت های تازه تشکیل شده می گردد. جلوگیری از بروز خشکی زخم، به روند بهبودی سریعتر زخم کمک می کند.

در ترکیب برخی از کرم های ترمیم کننده،  مواد موثره ضد آفتاب هم استفاده شده است. مصرف این نوع کرم باعث می شود تا بافت های تازه در مقابل تابش نور خورشید، دچار آسیب نشوند.

خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی کرم ترمیم کننده، باعث جلوگیری از تجمع انواع آلودگی و میکروارگانیسم در محل زخم می شود. این کرم با ترکیبات منحصر به فرد خود، در مراحل مختلف ترمیم و بازسازی زخم، از پوست محافظت می کند.

فواید استفاده از کرم ترمیم کننده

 • حفظ رطوبت محل زخم
 • حفظ چربی های مفید پوست محل زخم
 • تمیز نگهداشتن و ضد عفونی محل زخم
 • موثر در برطرف کردن کک و مک پوست
 • جلوگیری از رشد و تکثیر قارچ های موجود بر روی پوست
 • برطرف شدن احساس سوزش و خارش محل آسیب دیدگی
 • ترمیم پوست آسیب دیده
 • افزایش تحریک کلاژن سازی جهت ترمیم و بازسازی سریعتر زخم
 • برطرف کردن تاثیرات مخرب نور خورشید بر پوست
 • تسکین دهنده و ضد التهاب
 • بهبود سریعتر زخم های باز خفیف
 • جلوگیری از ایجاد عفونت های پوست

انواع کرم ترمیم کننده

بر اساس نوع و شدت آسیب پوستی باید از کرم ترمیم کننده مناسب استفاده کرد.

 • کرم ترمیم کننده ملایم: از این کرم معمولا برای از بین بردن لک های نقطه ای ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و جای جوش استفاده می شود.
 • کرم ترمیم کننده متوسط: از این نوع کرم جهت برطرف کردن اسکار، زخم کوچک، جای جوش عمیق و سوختگی خفیف استفاده می شود.
 • کرم ترمیم کننده قوی: این نوع ترمیم کننده، برای بهبود زخم های خیلی عمیق و جوشگاه ناشی از انجام جراحی کاربرد دارد.

موارد استفاده کرم ترمیم کننده

در زمان خرید کرم ترمیم کننده به نوع مشکل و شدت مشکل پوستی خود توجه کنید و محصول مناسب تهیه کنید.

بهبود اسکار: اسکار به  برآمدگی ایجاد شده بر روی پوست بعد از بهبودی زخم و یا آسیب پوستی می گویند. استفاده از کرم ترمیمی، موجب بهبود شکل ظاهری پوست می شود.

درمان زخم: زمانی که فرد دچار آسیب دیدگی جزئی پوست می شود مانند زخم، خراش و یا بریدگی سطحی که لایه های عمیق پوست را درگیر نکرده باشد، می توان برای درمان و بهبودی از ترمیم کننده استفاده کرد.

اگزما: کسانی که به اگزمای پوستی مبتلا هستند، می توانند برای کسب نتیجه مطلوب و کوتاه شدن دوره درمان، همزمان با مصرف محصولات درمانی، از کرم ترمیم کننده استفاده کنند.

ادرار سوختگی: برخی از کودکان و نوزادان به صورت مداوم، دچار سوختگی با ادرار می شوند. استفاده از کرم های ترمیمی موجب بهبود ادرار سوختگی می گردد.

آفتاب سوختگی: کسانی که پوستشان به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید،  دچار آفتاب سوختگی شده است، می توانند از ترمیم کننده ها برای بهبود سلامت پوست استفاده کنند.

بعد از لیزر: بسیاری افراد بعد از استفاده از لیزر و یا برنز کردنپوست دچار التهاب و اسیب های پوستی می شوند. استفاده از ترمیم کننده ها  موجب التیام عارضه های پوستی و افزایش روند سرعت بهبودی می شود.

بهبود استرچ مارک: خانم هایی که تجربه بارداری داشته اند و یا آقایان و خانم هایی که کاهش و افزایش وزن زیادی داشته اند، دارای ترک های پوستی هستند که به آنها، استرچ مارک می گویند. استفاده از این کرم، می تواند ترک های پوستی را تا حدودی برطرف کند.

مناسب ترین زمان استفاده از کرم ترمیم کننده

بهترین زمان مصرف کرم ترمیم کننده شب ها قبل از خوابیدن می باشد. میزان و سرعت ترمیم بافتی در شب هنگام خواب افزایش می یابد. داشتن خواب خوب شبانه بر بهبود مشکلات پوستی تاثیر می گذارد.

اگر در مواقع آسیب دیدگی پوست همزمان با انجام اقدامات درمانی، از کرم ترمیم کننده استفاده شود، به دلیل افزایش سرعت روند بهبودی زخم های عمیق، از ایجاد ضایعات گوشتی در محل جوشگاه جلوگیری می شود. همچنین از بروز مشکل لبه دار شدن زخم در زمان جوش خوردن پوست محل آسیب دیده پیشگیری خواهد شد. در نتیجه جای زخم با ظاهری بد شکل ایجاد نمی شود.

کلام آخر

از کرم ترمیم کننده برای بهبود آسیب های پوستی، خراشیدگی ها، زخم ها، بریدگی ها و … استفاده می شود.  پزشکان مصرف این کرم را برای درمان زخم های باز خفیف توصیه می کنند. مصرف این کرم باعث می شود که فرد تمایلی برای خارش ناحیه آسیب دیده نداشته باشد، در نتیجه از بروز التهاب ناشی از خاراندن زخم جلوگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *