سلامت

کلاژینو برای درد مفاصل موثر است

در متن زیر به بررسی کلاژینو و اهمیت آن در کاهش درد مفاصل و غضروف های افراد پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره درد مفاصل  

درد مفاصل از جمله یکی از دردهای شایع در بین افراد می باشد که به ویژه این نوع درد در بین افرادی که در سنین بالا می باشند و یا زنان یائسه بسیار شایع تر است. باید بیان کرد که درد مفاصل که معمولاً در دست ها، پاها، باسن، زانوها و یا ستون فقرات احساس می شود، ممکن است ثابت باشد و یا ممکن است که هر از گاهی خوب و هر از گاهی دوباره دارای درد شود. علاوه بر این، باید بیان کرد که گاهی اوقات نیز ممکن است که مفصل دارای سفتی و هم چنین درد باشد. باید بیان کرد که ممکن است در نوبت صبح، درد مفاصل دارای احساس سفتی داشته باشد و اما با حرکت و فعالیت شل می شود و بهتر است که افراد صبح ها به انجام حرکت های ورزشی بپردازند تا بتوانند به شل شدن مفاصل و استخوان های خود کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند. اما این افراد باید در جریان باشند که انجام دادن فعالیت های بیش از حد می تواند درد را بدتر کند.

افراد باید در جریان باشند که درد مفاصل هم چنین قادر است که بر عملکرد مفصل ها نیز اثرگذار باشد و به این ترتیب، میزان توانایی های فرد را برای انجام دادن کارهای اساسی و مهم محدود نماید. هم چنین، درد شدید مفصلی نیز می تواند کیفیت زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهد و بنابراین، در این گونه موارد، درمان باید به گونه ای باشد که نه تنها دردها و ناراحتی ها را بهبود دهد بلکه بر روی فعالیت ها و هم چنین عملکردهای آسیب دیده نیز تمرکز داشته باشد.

باید بیان کرد که یکی از عواملی بسیار مهمی که منجر به ایجاد درد مفاصل در افراد می شود، سن می باشد. به این ترتیب که افراد در میانسالی و یا در دوران مسن، می توانند به دلیل کمبود مواد معدنی و پروتئینی و هم چنین ویتامین های موردنیاز بدن، به ویژه کلاژن به درد مفاصل مبتلا شوند، به خاطر این که در سنین بالا معمولاً بدن قادر به تولید پروتئین و کلاژن در بدن به صورت طبیعی نمی باشد و باید برای کمک به بهبود و تقویت مفاصل و استخوان ها و پیشگیری از ابتلای به درد مفاصل، از مکمل های پروتئینی و هم چنین کلاژن استفاده نمایند و به این ترتیب، منجر به بهبود و تقویت استخوان ها و مفاصل خود شوند.

باید بیان کرد که تاکنون هیچ گونه درمان خاصی برای کمک به بهبود و درمان درد مفاصل وجود ندارد و اما می توان آن را با مدیریت صحیح و منظم، تسکین داد. به این ترتیب که گاهی اوقات فرد می تواند با استفاده کردن از داروهای مسکن منجر به بهبود و درمان دردها شوند و هم چنین می توانند با استفاده از داروهای بدون نسخه نیز منجر به بهبود و تقویت آن ها و درمان درد مفاصل و عضلات خود شوند.

همان طور که بیان شد، با بالا رفتن سن افراد معمولاً میزان تولید طبیعی کلاژن و مواد پروتئینی در بدن افراد کاهش پیدا می کند که از عارضه های ناشی از آن این است که می تواند منجر به ایجاد اختلالات و عوارضی در مفاصل و استخوان های افراد از قبیل پوکی استخوان، سائیدگی، نرمی استخوان و هم چنین عدم انعطاف پذیری آن ها شود. بنابراین، افراد می توانند برای کمک به پیشگیری از این عارضه ها، همواره از مکمل های سرشار از کلاژینو استفاده کنند.

باید بیان کرد که ماده و ترکیب بسیار مؤثر کلاژن، از جمله نوعی پروتئین اصلی تشکیل دهنده ماتریکس خارج سلولی در استخوان ها و غضروف های افراد می باشد که منجر به حفظ ساختار و افزایش استحکام آن می شود. هم چنین باید بیان کرد که کلاژینو نیز با حفاظت کردن از روند تولید غضروف می تواند منجر به حفاظت از مفاصل افراد و پیشگیری از ایجاد هر گونه درد و ناراحتی در آن ها شود و هم چنین با دارا بودن قابلیت جذب کلسیم بسیار بالا، می تواند از عوارض و اختلالات ذکر شده از قبیل پوکی استخون، سائیدگی و سایر اختلالات و عارضه های دیگر پیشگیری کند و منجر به افزایش در استحکام و تراکم توده های استخوانی و عضلانی فرد شود.

 علاوه بر مطالب ذکر شده، باید هم چنین بیان کرد که کلاژینو یک پروتئین مؤثر ساختاری است که در بافت های پیوندی از قبیل استخوان ها، تاندون ها، رباط ها و مفاصل یافت می شود. بررسی های بسیار زیادی بر تأثیر مکمل کلاژن بر روی تراکم استخوان ها، مفاصل و دیگر ارگان های بدن انجام شده است و یافته های حاصل از آن ها نشان می دهد که افراد می توانند با استفاده از مکمل های کلاژینو، علاوه بر کمک به بهبود و تقویت استخوان ها و مفاصل و از بین بردن التهاب ها و درد مفاصل، هم چنین می تواند به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن و دندان های خود نیز کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند و از ایجاد هر گونه اختلال در آن ها از قبیل پوسیدگی دندان ها و هم چنین شکننده شدن ناخن ها، ریزش موها و هم چنین ایجاد چین و چروک در پوست پیشگیری کنند و به این ترتیب شرایط لازم را برای کمک به سلامت عمومی فرد فراهم آورند.

به طور کلی باید بیان کرد که کلاژینو، فراوان ترین ماده پروتئینی موجود در بدن افراد می باشد که دارای عملکردهای بسیار مؤثری در اجزای بدن به ویژه استخوان ها و مفاصل می باشد و می توان آن را مکملی بسیار اساسی و مهم در زمینه کمک به تقویت استخوان ها و مفاصل و هم چنین غضروف ها و ماهیچه ها در نظر گرفت و با استفاده از آن می توان زمینه های لازم را برای کمک به کاهش درد مفاصل و هر گونه عارضه و اختلال دیگر در آن ها فراهم کرد.

کلام آخر

در متن فوق به بررسی کلاژینو و اهمیت ان در بهبود و درمان درد مفاصل و استخوان های افراد پرداخته شده است و بیان شده که با استفاده از کلاژینو می توان زمینه های لازم را برای افزایش در استحکام و هم چنین مقاومت استخوان ها و مفاصل فراهم آورد و از ایجاد هر گونه عارضه و اختلال دیگر در آن ها نیز پیشگیری نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *