پوست،مو و ناخن

کلاژینو بیوتی چه تأثیری در رشد و تقویت ناخن ها و استحکام استخوان های افراد دارد

امروزه بسیاری از افراد بنا به دلایلی دچار پوکی و یا ساییدگی استخوان می شوند و انعطاف پذیری استخوان های آن ها کاهش می یابد. علاوه بر این عوارض، ناخن های این افراد  نیز دچار شکنندگی می شوند و استحکام و قوت خود را از دست می دهند.  یکی از دلایل بروز این نوع عوارض و اختلالات این است که میزان کلاژن و پروتئین موجود در بدن این افراد کاهش یافته است. از آن جایی که با بالا فتن سن افراد میزان تولید کلاژن طبیعی در بدن افراد کاهش پیدا می کند، بنابراین موجب ایجاد اختلالاتی در ناخن و استخوان های فرد می شوند. حال برای جبران میزان کلاژن کاهش یافته در بدن و جلوگیری از عوارض ذکر شده، این افراد باید از مکمل های سرشار از کلاژن استفاده کنند که مکمل کلاژینو بیوتی یکی از مهم ترین مکمل ها برای استفاده این افراد می باشد که دارای نقش بسزایی در رشد و تقویت ناخن ها و استحکام استخوان های افراد می باشد. در متن زیر به اطلاعات بیشتری در این باره اشاره شده است.

کلاژینو بیوتی چه تأثیری در رشد و تقویت ناخن ها و استحکام استخوان های افراد دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات مکمل خوراکی کلاژینو بیوتی این است که منجر به تقویت و استحکام ناخن ها و استخوان های فرد می شود. کلاژن، جزء اصلی بسیاری از مکمل های غذایی مورد استفاده افراد می باشد که دارای پروتئین بسیار زیادی می باشد و فراوان ترین ماده موجود در پوست افراد می باشد. منشأ اصلی کلاژن، ممکن است از محصولات جانبی گاو و خوک گرفته تا منابع دریایی متفاوت باشند. کلاژن گاو و خوک با خطر بیماری های مشترک بین انسان و دام در ارتباط است.

در مقابل، کلاژن دریایی یک تفکیک حیاتی با دیگر منابع حیوانی این پروتئین است. پتانسیل کلاژن دریایی تقریباً 70 سال پیش در طی مطالعه موردی اسفنج ها کشف شده است و این منجر به یادگیری بهتر در مورد ویژگی های ساختاری و فیزیکو شیمیایی کلاژن منشأ دریایی کمک کرده است. طبق تحقیقات انجام شده بر روی کلاژن، ماهی با ارزش ترین منبع تولید کلاژن است. دلیل اصلی این است که 75 درصد از وزن ماهی را محتوای کلاژن تشکیل می دهد. پوست ماهی معمولاً برای به دست آوردن کلاژن نوع یک انتخاب می شود و منبع اصلی کلاژن ماهی عبارتند از پوست، استخوان، سر، فلس، باله و احشاء.

کلاژن نوع دو نیز که در غضروف ماهی یافت می شود. تحقیقات نشان داده اند که ماهی هایی که تحت رژیم غذایی بسیار محدود قرار می گیرند، در مقایسه با ماهی هایی که به خوبی تغذیه می شوند میزان کلاژن بیشتری تولید می کنند. خواص کلاژن به سن ارگانیسم نیز بستگی دارد.

امروزه با بالا رفتن سن افراد، میزان تولید کلاژن طبیعی مورد نیاز در بدن آن ها کاهش پیدا می کند و این منجر به ایجاد بیماری هایی از قبیل شکننده و ضعیف شدن ناخن ها و یا پارگی آن ها، پوکی استخوان های فرد و عدم انعطاف پذیری در آن ها می شود. حال این افراد می بایست از روش های مختلفی بتوانند میزان کلاژن مورد نیاز بدن خود را تأمین کنند. بسیاری از آن ها به پزشک متخصص مراجعه و از داروهای تجویز شده توسط پزشک مورد نظر استفاده می کنند، بسیاری از افراد دیگر نیز از روش های خانگی برای بهبود رشد و تقویت ناخن ها و استحکام استخوان های خود استفاده می کنند.

حال این که برخی دیگر از افراد از انواع مواد مغذی سرشار از پروتئین و کلاژن از قبیل گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ و سایر موارد از قبیل سبزی جات برگ سبز استفاده می کنند. با این حال افراد بسیاری نیز از مکمل های سرشار از پروتئین و کلاژن که موضوع مورد بحث این متن می باشد استفاده می کنند. از جمله این مکمل های مورد نظر می توان به مکمل کلاژینو بیوتی اشاره کرد که به خاطر دارا بودن ترکیبات و عناصر بسیار مفیدی از قبیل زینک، بیوتین، هیالورونیک اسید و ویتامین C، دارای خواص بسیار مفیدی در کمک به رشد ناخن های فرد و جلوگیری از شکنندگی آن ها داشته و از طرف دیگر منجر به تقویت و استحکام در استخوان های فرد شده و در نتیجه به انعطاف پذیری آن ها کمک می کند. مکمل غذایی مورد نظر به واسطه ترکیبات موجود در آن، از آسیب به مفاصل و رباط ها جلوگیری کرده و به واسطه افزایش جذب کلسیم نیز از پوکی استخوان ها پیشگیری می کند. استفاده از مکمل خوراکی مورد نظر هم چنین به خاطر دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی منجر به استحکام و تقویت ناخن ها و استخوان های فرد شده و به انعطاف پذیری آن ها کمک قابل توجهی می کند.

بیوتین به عنوان یکی از اجزا و ترکیبات تشکیل دهنده کلاژن موردنظر، نوعی ویتامین محلول در آب است که تحت عنوان ویتامین  B7نیز شناخته می شود. از مهم ترین خاصیت این ترکیب این است که با تولید چربی های اشباع شده در بدن فرد، به افزایش میزان ضخامت ناخن ها در افرادی کمک می کند که دارای ناخن های شکننده ای هستند و علاوه بر این، با کمک به افزایش و تسریع در رشد استخوان های فرد، از ابتلای آن ها به پوکی استخوان جلوگیری می کند. ترکیب ویتامین C موجود در این مکمل نیز به خاطر داشتن نقش آنتی اکسیدان به عنوان یک ترکیب مؤثر در کلاژن مورد نظر، به بهبود و تقویت رشد ناخن های فرد کمک قابل توجهی می کند.

حداکثر میزان پروتئین موجود در بدن که در کلاژن مورد نظر نیز یافت می شود، علاوه بر تقویت پوست و جلوگیری از چین و چروک و افتادگی آن و کمک به پیشگیری از ریزش موهای فرد و سفید و کم پشت شدن آن ها، دارای نقش بسیار مهمی در تقویت و انعطاف پذیری مفاصل و استخوان های فرد و غضروف ها بوده و در زمینه رشد ناخن های فرد نیز نقش قابل توجهی را بر عهده دارد. زمانی که سن افراد بالا می رود و میزان تولید کلاژن طبیعی در بدن آن ها کاهش پیدا می کند و به ویژه برای بانوانی که دچار اختلالات هورمونی در دوران یائسگی می شوند میزان پروتئین و کلاژن بدن آنها بسیار کم می شود و این منجر به خالی شدن مغز استخوان های آن ها با گذر زمان می شود، مهم ترین اقدامی که این افراد باید در این زمینه برای بهبود و پیشگیری از پوکی و سائیدگی استخوان ها و بهبود انعطاف پذیری مفاصل و استخوان های خود انجام دهد این است که می بایست در اولین اقدام با استفاده از مواد مغذی سرشار از پروتئین و کلاژن و هم چنین مکمل های حاوی کلاژن و پروتئین، میزان کلاژن از دست داده در بدن و به ویژه در استخوان ها و ناخن های خود را جبران کند. در اینجا، استفاده از انواع مکمل های کلاژن ساز که به صورت آنتی اکسیدان عمل می کنند، نقش بسیار رمؤثری را در رشد و تقویت ناخن ها و استحکام استخوان های افراد و انعطاف پذیری آن ها بر عهده دارند. مکمل کلاژن بیوتی مورد نظر با دارا بودن میزان پروتئین و کلاژن فراوان می تواند به انعطاف پذیری و تقویت پوست افراد کمک حائز اهمیتی کند.

این پودر که در ساشه های 5 گرمی بسته بندی می شوند قابلیت حل شدن در انواع مایعات را دارد و بدین ترتیب مصرف آن بسیار ساده و دلپذیر است. استفاده از این محصول و کمک آن به تقویت موارد مورد اشاره از قبیل استخوان ها، مفاصل و ناخن ها، می تواند زیبایی و جوانی را به فرد مصرف کننده هدیه دهد و از فرایند پیری زودرس فرد جلوگیری کند. برای اثربخشی بیشتر این مکمل، فرد می بایست روزانه یک ساشه از آن را در آب و یا دیگر مایعات حل کرده و به مدت 6 تا 8 هفته به طور مداوم مصرف شود.

علاوه بر مطالب ذکر شده، باید در نظر داشت که استفاده از این نوع مکمل خوراکی، از ابتلای فرد به پوکی استخوان و شکستگی ناخن ها جلوگیری می کند. مکمل مورد نظر هم چنین دارای نوعی منشأ گیاهی بوده و برای تمام افراد بزرگسال جامعه اعم از زنان و مردانی که دارای مشکلاتی در زمینه سلامتی ناخن و استخوان های خود هستند تجویز می شود. حال در استفاده از این نوع مکمل، برخی از افراد باید احتیاط کنند و قبل از مصرف با پزشک مورد نظر خود مشورت کنند. از جمله این افراد می توان به زنان باردار و شیرده و سایر افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند و یا در حال استفاده از داروهای خاصی می باشند، اشاره کرد. استفاده از محصول مورد نظر در صورتی نتیجه بخش می باشد که افراد به طور مستمر و هر روز به مدت 6 تا 8 هفته به طور مداوم از آن استفاده کنند. مکمل غذایی مورد نظر، تولید کشور فرانسه می باشد و حاوی 30 بسته 5 گرمی بوده خواص اصلی آن در سلامت پوست و مو و ناخن و استخوان ها و مفاصل افراد و کمک به انعطاف پذیری آن ها خلاصه می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *