سلامت

کلداماریس بیبی را از چه سنی شروع کنیم؟

آیا درباره اسپری کلداماریس بیبی اطلاعاتی دارید؟ اسپری کلداماریس بیبی برای مرطوب کردن مخاط بینی کودکان و درمان عفونت های مجاری تنفسی مفید است.

توضیحاتی درباره اسپری کلداماریس بیبی

اسپری کلداماریس بیبی نوعی اسپری بینی می باشد که جهت جلوگیری از بروز خشکی مخاط بینی کودکان موثر است. این اسپری دارای ترکیب کاراژینان از مشتقات جلبک قرمز دریایی بوده و می تواند با خواص ضد ویروسی خود به بهبود علائم عفونت های مجاری سیستم تنفسی کمک کند.

اسپری کلداماریس بیبی با خاصیت مرطوب کنندگی خود، در درمان خارش و خشکی مخاط بینی تاثیرگذار است. با استفاده از این اسپری و خواص مرطوب کنندگی عالی آن از بروز خشکی های شدید مخاط بینی بعد از انجام عمل جراحی بینی جلوگیری می شود.

اسپری کلداماریس بیبی با ترکیبات فوق العاده خود از انتشار و تکثیر ویروس های سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا در سطح مخاط بینی جلوگیری می کند. به همین دلیل یک روش موثر برای جلوگیری از ابتلا کودکان به بیماری های مختلف ویروسی در سیستم تنفسی فوقانی می باشد.

کاربرد اسپری کلداماریس بیبی

اسپری کلداماریس بیبی یک اسپری بینی کاملا ایمن و طبیعی می باشد. مواد داخل اسپری هیچ مسمومیتی ایجاد نمی کند به همین دلیل می توانید از این اسپری به دفعات زیاد با توجه به نیاز خود استفاده کنید.

 • مرطوب کننده مخاط بینی
 • موثر در بهبود علائم عفونت های ویروسی مجاری سیستم تنفسی فوقانی
 • جلوگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی سیستم تنفسی
 • جلوگیری و درمان خارش و خشکی مخاط بینی
 • درمان رینیت حاد
 • درمان سینوزیت کاتارال حاد
 • درمان علائم سندروم سیکا
 • درمان خشکی شدید مخاط بینی بعد از انجام جراحی بینی
 • جلوگیری از بروز خشکی مخاط

ترکیبات مورد استفاده در کلداماریس بیبی

 کلداماریس بیبی، یک محلول شفاف، بدون بو، بدون رنگ و  ویسکوز  است. هر میلی لیتر از محلول اسپری کلداماریس دارای 2/1 میلی گرم ترکیب طبیعی کاراژینان از نوع کاراژلوز می باشد. کاراژلوز یک ترکیب طبیعی گرفته شده  از جلبک قرمز دریایی بوده که موجب از بین رفتن  ویروس های سرماخوردگی می شود.

اسپری کلداماریس بیبی جهت جلوگیری از بروز خشکی مخاط بینی و بهبود رطوبت رسانی به مخاط بینی کاربرد دارد.  این اسپری با  اثرات ضد ویروسی خود با ویروس های ایجاد کننده بیماری سرماخوردگی مقابله می کند.

خشکی مخاط بینی به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و یا توقف های زیاد در مکان های دارای رطوبت کم هوا همچون مکان های سر بسته، داخل ماشین شخصی، قطار، هواپیما و اتوبوس  و یا ماندن برای ساعات طولانی در مکان هایی که سیستم تهویه دارند، ایجاد می شود.

دو عامل مهم آلودگی هوا و رطوبت کم هوا موجب بروز خشکی مخاط بینی می شوند. عملکرد مخاط بینی به صورتی است که در صورت وجود رطوبت کافی می تواند مانع ورود ذرات گرد و غبار، گرده گیاهان، مواد آلرژی زا، عوامل بیماری زا و … به سیستم تنفسی فوقانی شود. عملکرد محافظتی مخاط بینی تنها در صورت سالم بودن سلول های اپیتلیال مخاط بینی به طور صحیح انجام می شود.

بینی و دهان جزو اصلی ترین مسیرهای ورود عوامل بیماریزا و انواع عفونت ویروسی مانند ویروس ایجاد کننده سرماخوردگی به داخل بدن هستند. ویروس های سرماخوردگی و یا آنفولانزا پس از ورود به بینی،  به مخاط بینی چسبیده و رشد و تکثیر می کنند. تکثیر و انتشار ویروس های سرماخوردگی در مخاط بینی باعث بروز نشانه های سرماخوردگی مانند آبریزش و گرفتگی بینی، سردرد، گلو درد، سرفه و … می شوند.

چگونگی عملکرد کاراژلوز

کاراژلوز موجود در اسپری کلداماریس بیبی از انتشار و تکثیر ویروس های سرماخوردگی در مخاط بینی با ایجاد رطوبت کافی، جلوگیری می کند. رطوبت موجود در مخاط بینی،  یک سد دفاعی طبیعی در مقابل ورود ویروس ها و باکتری ها به بدن است.  وجود رطوبت کافی در مخاط بینی موجب از بین رفتن عوامل بیماریزا در مخاط می گردد.

کاراژلوز موجود در اسپری کلداماریس بیبی یک لایه مرطوب بر روی مخاط  بینی ایجاد می کند. این لایه مانند یک سد، در برابر ورود عوامل خارجی به بدن عمل می کند. لایه مرطوب کاراژلوز  مدت زمان بیشتری بر روی مخاط بینی باقی می ماند.  این لایه مرطوب به عملکرد طبیعی سلول های اپیتلیال مخاط بینی آسیبی نمی رساند. همچنین این لایه مرطوب ایجاد شده در اثر مصرف اسپری کلداماریس مانع از انتشار و تکثیر انواع ویروس های سرماخوردگی می شود.

نکات مهم درباره استفاده از اسپری کلداماریس

تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر بروز تداخل دارویی بین مصرف اسپری کلداماریس بیبی با داروهای دیگر ثبت نشده است. استفاده از این اسپری کاملا ایمن و بی خطر است.

 • اگر به اجزای تشکیل دهنده این اسپری حساسیت دارید، از مصرف آن پرهیز کنید.
 • استفاده از این اسپری برای کودکان بالاتر از 6 ماه مجاز است.
 • خانم های باردار و مادران شیرده هم می توانند از این اسپری استفاده کنند.
 • اسپری کلداماریس دارو نیست، در صورت تداوم علائم بیماری خود باید به پزشک مراجعه کنید.
 • برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا به افراد دیگر خانواده و رعایت بهداشت فردی باید هر فرد یک اسپری مخصوص به خود داشته باشد.

طریقه استفاده از اسپری کلداماریس بیبی

 اسپری کلداماریس بیبی بدون رنگ، بدون بو و مواد نگهدارنده بوده و برای استفاده تمام افراد و کودکان بالاتر از 6 ماه بی خطر و ایمن می باشد. هر فرد با توجه به نیاز خود می تواند، چندین بار در روز و هر بار چند پاف از اسپری را استفاده کند.

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی در هر روز 3 بار و در هر بار استفاده یک پاف از اسپری کلداماریس بیبی را در هر مجرای بینی اسپری کنید. اگر مبتلا به بیماری سرماخوردگی هستید می توانید مقدار مصرف را افزایش دهید.

برای استفاده از اسپری کلداماریس بیبی ابتدا درپوش محصول را برداشته، سپس محصول را جند بار در هوای اطراف اسپری کنید تا مواد داخل اسپری به صورت یکنواخت از داخل اسپری خارج شود. در این حالت کلداماریس را می توانید در داخل مجرای بینی اسپری کنید.

بطری محصول را به صورت عمودی در دست خود نگه داشته و نازل را خیلی آرام و با احتیاط وارد مجرای بینی کرده و اسپری کنید. در هنگام استفاده از این اسپری برای نوزادان دقت کنید که سر نوزاد ثبات کافی داشته باشد. مراقب باشید نازل اسپری به بینی نوزاد آسیب نرساند. از فرو کردن عمیق نازل اسپری در داخل مجرای بینی نوزاد پرهیز کنید. بعد از استفاده درپوش اسپری را بگذارید.

کلام آخر

اسپری کلداماریس بیبی فاقد رنگ، بو و مواد نگهدارنده است، به همین دلیل برای استفاده نوزادان بالای 6 ماه مناسب است.  فیلتر استریل موجود بر روی نازل اسپری باعث می شود تا اسپری پس از دفعات متعدد مصرف، باز هم استریل باقی بماند. استفاده از این اسپری موجب مهار عفونت های ویروسی و باکتریایی در سطح سیستم تنفسی می شود.

 

 

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک بی بی (جونیور)

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *