سلامت

کلداماریس و درمان کرونا

کلداماریس یکی از مهم ترین مکمل های مورد استفاده افراد و از دسته مکمل های مورد استفاده برای گلودرد و سرماخوردگی می باشد که می تواند برای مقابله با انواع عفونت ها و خشکی بینی و سایر علائم ناشی از بیماری کرونا مناسب باشد. در متن زیر به اطلاعات بیشتری در این باره اشاره شده است.

کلدماریس و درمان کرونا

همه افراد می دانند که یکی از بیماری هایی که حدوداً از دو سال پیش، بیش تر افراد از سراسر دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند کرونا می باشد که در نوع های مختلف خود را نمایان می سازد. از زمان شیوع این نوع بیماری، بسیاری از افراد شاهد ضرباتی به کسب و کار و حتی جان خود شدند اگرچه که بسیاری از افراد نیز اقوام و خانواده خود را در این فاجعه از دست دادند. دلایل این کار و این همه خسارات و ضربه ای که به بیش تر افراد در سراسر دنیا وارد شد، نبود وسایل و داروهای پیشگیری از آن بوده است. تا این که هر کدام از کشورها شروع به ساخت واکسن هایی با نام های مختلف کردند و شروع به آزمون واکسن های تولید شده بر روی انسان ها نمودند. حال این که، بعضی از این واکسن ها اثرگذار و برخی دیگر هیچ گونه تأثیری نداشته اند.

کرونا یک نوع ویروس است که این نوع ویروس در انواع مختلفی وجود دارد و در برخی از افراد باعث بیماری می شود. یک ویروس کرونا که در سال 2019 شناسایی شد، باعث ایجاد یک بیماری همه گیر تنفسی به نام 19 COVID-شده است.

در حال حاضر، محققان می‌دانند که ویروس کرونا از طریق قطرات و ذرات ویروس منتشر شده در هوا هنگام تنفس، صحبت کردن، خنده، آواز خواندن، سرفه یا عطسه فرد مبتلا منتشر می‌شود. قطرات بزرگ تر ممکن است در عرض چند ثانیه به زمین بیفتند، اما ذرات عفونی ریز می توانند در هوا باقی بمانند و در مکان های سرپوشیده، به ویژه جاهایی که افراد زیادی جمع شده اند و تهویه ضعیفی وجود دارد، جمع شوند. به همین دلیل است که استفاده از ماسک، بهداشت دست و فاصله گذاری فیزیکی برای پیشگیری از  19COVID- ضروری است.

با این وجود، در 24 نوامبر 2021 بود که یک نوع کووید جدید دیگری در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع جدید کووید که اومیکرون نام دارد، سازمان جهانی بهداشت یا سازمان بهداشت جهانی، نوع جدید کووید را به عنوان نوع نگران کننده معرفی کرده است. پس از دانستن این که نوع جدیدی از کووید شناسایی شده است، تمام جهان از این موضوع وحشتی ندارند. اکنون تحقیقات از سراسر جهان در یافتن این نوع کووید است، در واقع، مطالعات مختلفی برای درک این نوع نگرانی در حال انجام است. در 26 نوامبر 2021 توسط TAG-VE یا گروه مشاوره فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد تکامل ویروس، نوع کووید به عنوان اومیکرون نام گذاری شد.

علائم موجود در کووید جدید به این شرح می باشد که علائم مورد نظر، علائم کمتر شایع و علائم جدی طبقه بندی می شوند. شایع ترین علائم برای نوع جدید کووید یعنی اومیکرون؛ تب، سرفه، خستگی، از دست دادن چشایی یا بویایی است. علائم کمتر رایج برای نوع جدید کووید این نوع بیماری عبارتند از گلودرد، سردرد، بدن درد، اسهال، بثورات پوستی، تغییر رنگ انگشتان دست یا پا. علائم جدی برای نوع جدید کووید، دشواری در تنفس یا تنگی نفس، از دست دادن تکلم یا تحرک، یا گیجی یا درد قفسه سینه است.

هنگامی که یک ویروس به طور گسترده در گردش است و باعث عفونت های متعدد می شود، احتمال جهش ویروس افزایش می یابد. هر چه یک ویروس فرصت های بیش تری برای انتشار داشته باشد، فرصت های بیش تری برای دستخوش تغییرات دارد.

بنابراین، مهم ترین چیزی که باید همه افراد به خاطر داشته باشند این است که همه انواع کووید-19 می توانند باعث بیماری شدید یا مرگ شوند، از جمله نوع دلتا که هنوز در سراسر جهان غالب است، به همین دلیل است که جلوگیری از انتشار ویروس و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس بسیار مهم است.

حال ممکن است که افراد بنا به دلایل مختلفی از قبیل آنفولانزا، سرما خوردگی و یا کرونا به انواعی از عفونت ها در بدن و هم چنین در مجاری تنفسی خود  مبتلا شوند و بدین سبب، موجب خشک شدن بینی آن ها شود. در این گونه موارد افراد برای درمان، از داروها و مکمل های بسیاری استفاده می کنند. اگرچه که بسیاری از آن ها بدون تجویز پزشک می باشد. در این جا یکی از مهم ترین دارویی که می توان برای کمک به افراد در پیشگیری و یا درمان کردن عفونت ایجاد شده در بدن آن ها توصیه کرد، استفاده کردن از داروی کلدماریس می باشد که استفاده از آن امروزه برای درمان انواع عفونت ها و علائم ناشی از بیماری کرونا به طور بسیاری توصیه شده است. استفاده از این دارو که برای تمامی کودکان بالای 6 ماه مناسب می باشد، دارای خاصیت و ویژگی های بسیار مناسبی در زمینه مقابله با خشکی بینی و انواع عفونت های موجود در مجاری تنفسی افراد می باشد. هر پاف از داروی مورد نظر معادل 0.05 میلی لیتر است و استفاده از آن برای کودکان آسان و عاری از هر گونه آزردگی می باشد. از دیگر مشخصات و ویژگی های محصول مورد نظر این است که شفاف، بدون بو و رنگ و دارای ویسکوزیته مطلوب می باشد که منجر به ماندگاری مناسب آن در مخاط بینی می شود. هر یک میلی لیتر از محلول مورد نظر شامل 1.2 میلی گرم کاراژینان بوتا است. بنابراین می توان گفت که استفاده از این دارو برای مقابله با ویروس های ناشی از سرما خوردگی بسیار مؤثر می باشد و از دیگر ویژگی ها و خصوصیت این محصول این است که عاری از هر گونه مواد نگه دارنده است. از دیگر مزایای استفاده از این دارو این است که به جلوگیری و درمان عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی کمک های قابل ملاحظه ای می کند.

از دیگر ویژگی ها و خصوصیات استفاده از مکمل مورد نظر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از این محصول را می توان به عنوان عاملی بسیار مؤثر در کاهش علائم عفونت های ویروسی مجاری تنفسی، مرطوب کننده و پیشگیری کننده از عفونت های باکتریایی و ویروسی دستگاه تنفسی، کمک درمانی بسیار مفید برای همه عواملی که موجب ایجاد خارش و خشکی در مخاط بینی شده اند از قبیل رینیت حاد، سینوزیت کاتارال حاد، سندرم سیکا، مخاط خشک، پوشاندن مخاط بینی و به عنوان یک جایگزین بسیار مناسب بعد از جراحی های بینی در نظر گرفت.

از آن جایی که محصول مورد نظر بسیار ایمن می باشد هیچ گونه سمیتی از مصرف آن ایجاد نمی شود. بنابراین، روش مصرف آن با توجه به نیاز روزانه فرد، می تواند روزانه به دفعات و هر دفعه یک یا چند بار فراورده را در مجرای بینی اسپری کند. لازم به ذکر است که جهت پیشگیری از سرماخوردگی، روزانه می بایست 3 بار و هر بار یک پاف را در هر مجرای بینی اسپری کرد. در صورتی که فرد شاهد بروز علائم سرماخوردگی باشد، می تواند میزان مصرف مکمل مورد نظر را افزایش دهد.

حال افراد باید در نظر داشته باشند که در استفاده از محصول مورد نظر بایستی یک سری از نکات را مدنظر خود قرار دهند:

– در صورتی که افراد به هر کدام از اجزای تشکیل دهنده مکمل مورد نظر حساسیت داشته باشند، باید از مصرف این دارو خودداری کنند.

– لازم به ذکر است که در حال حاضر، محصول مورد بررسی هیچ گونه تداخلی با مصرف سایر داروها ندارد.

– به خاطر ایمن بودن محصول مورد نظر، امکان استفاده طولانی مدت افراد از آن در صورت لزوم وجود دارد.

– برخلاف اکثر مکمل ها، استفاده از این نوع مکمل در زنان باردار و شیرده مجاز بوده و دارای هیچ گونه محدودیتی نمی باشد.

– همان طور که می دانیم، کلدماریس نوعی فراورده دارویی نمی باشد، بنابراین، در صورت تداوم داشتن علائم بیماری در افراد، آن ها می توانند با پزشک مورد نظر خود در مورد استفاده بیش تر از آن مشورت کنند.

– بسیار ضروری و لازم است که افراد در حین استفاده از این نوع مکمل موارد بهداشت فردی و شخصی را رعایت کنند. بدین گونه که هر فرد به طور خاص و جداگانه از یک بطری استفاده کنند و از قرار دادن بطری خود در اختیار سایر افراد خودداری کنند.

– ذکر این نکته ضروری است که افراد می بایست فراورده مورد نظر را در جای خشک و خنک و به دور از نور آفتاب، هم چنین در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد و به دور از دسترس اطفال و کودکان نگهداری کنند.

– افراد باید در استفاده از محصول مورد نظر به خاطر داشته باشند که ابتدا باید درپوش محافظ را برداشته و چند پاف از آن را در فضا اسپری کنند و سپس بطری را به صورت عمودی نگه داشته و نازل را داخل مجاری بینی برده و سپس اسپری نمایند.

– محصول مورد نظر، نوعی اسپری قابل استفاده برای بینی می باشد که از گروه بیماری های سرما خوردگی و سرفه است. هم چنین، محصول مورد نظر حاوی محلول نمک استریل با 1.2 میلی گرم/ میلی لیتر کاراژینان می باشد.

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک سیگمافارم 20 میلی لیتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *