بدنسازی

12 راه برای داشتن اندامی زیبا برای آقایان

آقایان برای داشتن تناسب اندام لازم است با غذاهای چرب خداحافظی کنند. همچنین خوردن سریع غذا یکی از موانع رسیدن به تناسب اندام است.

مقدمه

یکی از نعمت های خداوند به بشر زیبایی و علاقه به زیبایی است. این زیبایی هم بعد مادی دارد و هم بعد معنوی. در واقع ما انسان ها خواستار زیبایی ظاهری و زیبایی درونی هستیم. منظور از زیبایی درونی، اخلاق و سیرت زیبا و نیکو است. اما هیچ کس منکر این قضیه نمی شود که علاقه ای به زیبایی ظاهری ندارد. وقتی صحبت از زیبایی می کنیم، شاید در اولین گام، جمعیت زنان به ذهن ما خطور کنند. اما این فقط یک کلیشه است؛ زیرا انسان ها فارغ از جنسیت و نژاد و دیگر تفاوت های موجود به دنبال زیبایی بوده و از آن لذت می برند. ما می خواهیم در این محتوا به نکاتی که موجب زیباتر شدن ظاهر و تناسب اندام آقایان می شود اشاره کنیم. بنابراین اگر طبق آن چه فطرت هر انسان به او نشان می دهد، شما نیز به دنبال زیبایی هستید تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

تناسب اندام

زیبایی و تناسب اندام در آقایان

ورزش پرورش اندام یکی از پرطرفدارترین ورزش ها میان آقایان است. از دیرباز آقایان به داشتن عضلات و ماهیچه های حجیم علاقمند بوده اند. بر این اساس همواره ساعاتی از زمان در اختیار خود را صرف ورزش کردن و پرورش اندام و عضلات خود می کنند. بسیاری از آقایان علاقه وافری به داشتن تناسب اندام و زیبایی بدن خود دارند. اما مشکل موجود بر سر راه آن ها یا عدم توانایی مالی است یا این که علاقه ای به صرف پول در این زمینه ندارند. ما دوازده نکته مهم را ذکر می کنیم. به کمک این دوازده نکته هر مردی می تواند به تناسب اندام و هیکل دلخواه خود دست پیدا کند.

 

راه حل اول: سبک زندگی و تناسب اندام

برای داشتن تناسب اندام چه مرد باشیم و چه زن باید به سبک زندگی خود توجه شایانی داشته باشیم. در ارتباط با تغذیه حساس باشید. به مقدار کافی از مایعات استفاده کنید. ورزش را فراموش نکنید. استرس و اضطراب را از خود و زندگی خود دور کنید. همانطور که زمان مشخصی را در طول هفته به کار و فعالیت اختصاص می دهید. لازم است اوقات مشخصی را نیز برای استراحت کردن در نظر بگیرید. مطالعه کنید، موسیقی گوش کنید، پیاده روی کنید و هر کاری که باعث می شود از نظر روحی رشد یابید را انجام دهید. به خاطر داشته باشید یک ذهن سالم و شاداب می تواند یک بدن سالم در اختیار شما قرار دهد. همانطور که از دیرباز معتقدند، عقل سالم در بدن سالم است.

تناسب اندام

راه حل دوم: تغذیه مناسب و تناسب اندام

شاید اولین اصل مهم و اساسی برای داشتن تناسب اندام، توجه به تغذیه و مواد خوراکی است. دو نوع چاقی وجود دارد. چاقی گلابی گونه و چاقی سیب گونه. آقایان بیشتر به چاقی نوع دوم یعنی چاقی سیب گونه مبتلا می شوند. این چاقی حجم عظیم چربی ها را در بالا تنه ذخیره می کند. بنابراین امکان ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی را به شدت افزایش می دهد. در این نوع چاقی، شکم فرد برآمده و بزرگ می شود و بدین ترتیب تناسب اندام خود را از دست خواهد داد. ساده ترین کار برای رهایی از این نوع چاقی و پیشگیری از ابتلا به آن، حذف غذاهای پر چرب است. بنابراین آقایان برای داشتن تناسب اندام لازم است با غذاهای چرب و با کلسترول بالا خداحافظی کنند.

 

راه حل سوم: نوشیدن آب

نوشیدن آب یکی از بهترین روش ها برای داشتن تناسب اندام و همچنین داشتن پوست شفاف و زیبا است. بنابراین اگر به دنبال زیبایی ظاهری هستید از نوشیدن آب غافل نباشید. در فرهنگ شرق نوشیدن آب جایگاه ویژه و والایی دارد. برخلاف فرهنگ غرب که علاقه به سمت نوشیدنی های گازدار است. نوشیدن برخی دمنوش ها و نوشیدنی های مفید نیز می تواند به داشتن تناسب اندام کمک کند. برخی نوشیدنی های مخصوص مانند چای سبز و چای ماسالا سرشار از آنتی اکسیدان هستند. وجود آنتی اکسیدان ها موجب حفظ تناسب اندام خواهد شد.

 

راه حل چهارم: برای داشتن تناسب اندام فعال باشید

تحرک نداشتن و نداشتن فعالیت بدنی موجب تنبلی می شود. تنبلی نیز مادر تمام بیماری ها است. عدم تحرک و فعالیت، شما را از تناسب اندام دور خواهد کرد. به طور منظم فعالیت داشته باشید، فعالیت منظم و همیشگی سوخت و ساز بدن شما را افزایش داده و شما را به اندام دلخواه می رساند. در صورتی که شغل شما به گونه ای است که لازم است برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید، به طور منظم هر بیست دقیقه یک بار قدم بزنید.

 

راه حل پنجم: میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات حجم مناسبی از کالری را در اختیار بدن شما قرار می دهند. از طرفی مقدار قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی که مورد نیاز رسیدن به تناسب اندام می باشند را در اختیار بدن شما قرار می دهند.

 

راه حل ششم: جویدن غذا و تناسب اندام

خوردن سریع غذا یکی از موانع رسیدن به تناسب اندام است. کارشناسان تغذیه توصیه می کنند خوردن هر وعده غذایی حداقل بیست دقیقه باید طول بکشد. بنابراین تا می توانید غذا را بجوید.

 

راه حل هفتم: تناسب اندام با ورزش حرفه ای

اگر علاقمند به ورزش هستید، یک ورزش تخصصی را دنبال کنید. ورزش های هوازی بهترین گزینه برای دستیابی به تناسب اندام هستند.

 

راه حل هشتم: برای داشتن تناسب اندام، ورزش کنید

برای داشتن تناسب اندام ورزش کردن از ضروریات است. ورزش کردن در حد معمول و نرمال موجب می شود سوخت و ساز بدن شما تنظیم شده و به اندازه کافی کالری بسوزانید. توصیه می کنیم، بدوید، دوچرخه سواری کنید یا از دمبل استفاده کنید.

 

راه حل نهم: خوابیدن

داشتن خواب کافی شما را به تناسب اندام می رساند. به اندازه کافی بخوابید و خیلی خوب استراحت کنید. نداشتن خواب کافی شما را چاق خواهد کرد.

 

راه حل دهم: کشش عضلات

انجام ورزش های کششی برای داشتن تناسب اندام بی نظیر است. جالب این است که برای انجام حرکات و ورزش های کششی نیازی به حضور در باشگاه نیست.

 

راه حل یازدهم: آهسته غذا بخورید

خوردن غذا باید همراه با آرامش و آسودگی خاطر باشد. ما در بالا در مورد اهمیت جویدن غذا صحبت کردیم. اما به خاطر داشته باشید اهمیت آهسته غذا خوردن کمتر از خوب جویدن آن نیست. سعی کنید هنگام میل غذا در حال تماشای تلویزیون نباشید.

 

راه حل دوازدهم: مصرف پروتئین، یک ضرورت برای تناسب اندام

مصرف مداوم و مناسب پروتئین، شما را در رسیدن به یک اندام زیبا و حفظ تناسب اندام یاری می دهد. به خاطر داشته باشید برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن خود از منابع غذایی کم چرب استفاده کنید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *