سلامت

5 راه برای آماده شدن برای شرایط اضطراری آلرژی

آلرژی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شخص شما به یک مورد خارجی که در بیشتر مواقع  افراد واکنشی ایجاد نمی کند، واکنش نشان می دهد. سیستم ایمنی بدن شما موادی به نام آنتی بادی تولید می کند

3 نشانه آلرژی چیست؟

علائم

سوزن سوزن شدن یا خارش در دهان

کهیر، خارش یا اگزما

تورم لب ها، صورت، زبان و گلو یا سایر قسمت های بدن

خس خس سینه، گرفتگی بینی یا مشکل در تنفس

درد شکم، اسهال، حالت تهوع یا استفراغ

سرگیجه، سبکی سر یا غش

 

چگونه متوجه می شوید که آلرژی است؟

بررسی کنید که آیا آلرژی است

آبریزش بینی یا عطسه درد یا حساسیت در اطراف گونه ها، چشم ها یا پیشانی شما. سرفه، خس خس سینه یا تنگی نفس. خارش پوست یا بثورات برجسته (کهیر)

10 آلرژی رایج شامل غذاها، حیوانات، گرده، کپک، کنه گرد و غبار، داروها، لاتکس، نیش حشرات، سوسک ها و عطرها/مواد شیمیایی خانگی است. آلرژی شرایطی است که در آن سیستم ایمنی بدن یک ماده را به عنوان یک “مهاجم” مضر در نظر می گیرد و نسبت به آن بیش از حد واکنش نشان می دهد.

در اینجا یک چک لیست برای هر والدین کودکی با آلرژی جدی وجود دارد:

 

اگر پزشکتان برای مواقع اضطراری انژکتورهای خودکار اپی نفرین تجویز کرده است، مطمئن شوید که دو تا از آنها همیشه همراه فرزندتان یا با بزرگسالی است که از کودک شما مراقبت می کند – در مدرسه، در جشن تولد، در تعطیلات. همیشه دو انژکتور خودکار اپی نفرین همراه خود داشته باشید، در صورتی که یکی کار نمی کند یا نیاز به دوز دوم دارید. با مدرسه در مورد محل ذخیره انژکتورهای خودکار اپی نفرین و اینکه چگونه فرزند شما می تواند در صورت نیاز آنها را به سرعت دریافت کند، صحبت کنید.

برنامه اقدام آلرژی را که پزشک به شما داده است مرور کنید و علائم یک واکنش آنافیلاکتیک – مانند مشکل تنفسی، بثورات پوستی، تورم، استفراغ مکرر، از دست دادن هوشیاری و خس خس سینه – را بشناسید و برای اقدام سریع آماده باشید. اگر کودک شما دارای یک علامت شدید، از جمله مشکلات تنفسی، یا دو یا چند علامت خفیف تا شدید، مانند کهیر و استفراغ است، از انژکتور خودکار اپی نفرین استفاده کنید. دستورالعمل هایی که دکتر به شما داده است را دنبال کنید. به فرزند خود و کسانی که از فرزند شما مراقبت می کنند بیاموزید که همین کار را انجام دهند.

نحوه استفاده از انژکتور خودکار اپی نفرین را اغلب تمرین کنید. آیا کلاه هایی برای برداشتن یا پیچاندن وجود دارد؟ کدام انتهای روی پوست قرار می گیرد؟ در کجای بدن تزریق می کنید؟ چگونه انژکتور را نگه می دارید؟ برای تظاهرات در مطب پزشک خود بخواهید. برای دریافت دستورالعمل های دقیق به وب سایت سازنده مراجعه کنید. برخی از تولیدکنندگان همچنین ممکن است یک انژکتور مربی که فاقد اپی نفرین باشد، ارائه دهند، بنابراین شما می توانید تمام مراحل را با خیال راحت انجام دهید. همانطور که فرزند شما بزرگتر می شود، مطمئن شوید که او نیز تمرین می کند.

اگر کودک شما واکنش جدی نشان داد، فورا از انژکتور خودکار استفاده کنید. وقتی تزریق را انجام می دهید، از شخصی بخواهید با 115 تماس بگیرد. اگر شخص دیگری همراه شما و فرزندتان نیست، ابتدا آمپول را انجام دهید و سپس با 115 تماس بگیرید تا فرزندتان را به نزدیکترین اورژانس ببرید. تزریق اپی نفرین استفاده شده را با خود به بیمارستان ببرید. در طی یک واکنش آنافیلاکتیک، کودک شما ممکن است موج دوم علائم را داشته باشد و ممکن است به دوز دوم اپی نفرین نیاز داشته باشد. همیشه 2 انژکتور خودکار اپی نفرین در دسترس داشته باشید. به یاد داشته باشید که آنتی هیستامین ها علائم تهدید کننده زندگی را درمان نمی کنند و جایگزینی برای اپی نفرین نیستند.

انژکتورهای خودکار را طبق دستورالعمل سازنده نگهداری کنید. آنها را در ماشین یا هر جای دیگری که ممکن است خیلی گرم یا خیلی سرد شوند، رها نکنید. دما می تواند بر نحوه عملکرد اپی نفرین تأثیر بگذارد. همیشه بدانید که انژکتورهای خودکار اپی نفرین شما چه زمانی منقضی می‌شوند و قبل از انجام آن، انژکتورهای جدید دریافت کنید.

چه زمانی برای آلرژی باید به اورژانس مراجعه کرد؟

“اگر یک راش ساده دارید و خارش دارید، احتمالا می توانید به مراقبت های اورژانسی مراجعه کنید. اما اگر جوش و استفراغ دارید، باید به اورژانس مراجعه کنید.” یک واکنش آلرژیک آنافیلاکتیک می تواند تهدید کننده زندگی باشد و نیاز به درمان فوری پزشکی دارد.

اورژانس آلرژی چیست؟

آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک شدید و بالقوه تهدید کننده زندگی است. این می تواند در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه پس از قرار گرفتن در معرض چیزی که به آن حساسیت دارید، مانند بادام زمینی یا نیش زنبور، رخ دهد.

آیا واکنش های آلرژیک نیاز به کمک اورژانسی دارد؟

آنها به کمک فوری پزشکی نیاز دارند زیرا یک واکنش آلرژیک می‌تواند خیلی سریع بر کسی تأثیر بگذارد و به طور بالقوه بسیار جدی است. این واکنش ممکن است باعث تورم راه هوایی آنها شود و باعث توقف تنفس آنها شود

آیا بنادریل می تواند واکنش آلرژیک را متوقف کند؟

یک قرص آنتی هیستامین، مانند دیفن هیدرامین (بنادریل)، برای درمان آنافیلاکسی کافی نیست. این داروها می توانند به تسکین علائم آلرژی کمک کنند، اما در یک واکنش شدید بسیار کند عمل می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *