سلامت

6 راه برای داشتن آرامش بیشتر در طول روز

برای رسیدن به آرامش در طول روز، روش های مختلفی وجود دارند. در این مقاله روش های رسیدن به آرامش در طول روز ذکر شده اند.

بسیاری از مردم به دلیل زندگی های پر دغدغه ای که دارند، نمی توانند با آسایش و آرامش زندگی کنند. متاسفانه، افزایش آمار افسردگی در کشور ایران نشان می دهد که مردم با مشکلات روحی بسیار زیادی مواجه شده اند. ولی در صورتی که بتوان آسایش را به زندگی مردم باز گرداند، آمار افسردگی بسیار کاهش پیدا می کند.

بهترین فرد برای اینکه بتواند به یک انسان برای داشتن آسایش کمک کند، خود فرد است. استفاده از روش های مختلف مانند روش مدیتیشن و روش های مناسب دیگر باعث می شود که افراد احساس بهتری داشته باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم 6 راه حل برای داشتن آرامش بیشتر در طول روز را به شما توصیه کنیم. پس اگر احساس می کنید در طول روز استرس و اضطراب شدیدی دارید و نمی توانید به این استرس و اضطراب غلبه کنید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

6 راه برای داشتن زندگی پر آرامش در طول روز

شاید در سال های اخیر، شمار افرادی که به بیماری افسردگی مبتلا شده اند، بسیار افزایش پیدا کرده باشد. همین موضوع باعث شده است که افراد آرامش زیادی در طول روز نداشته باشند. تجربه کردن استرس و اضطراب شدید در طول روز، باعث می شود که افراد احساس بسیار بدی در هنگام انجام فعالیت های روزانه داشته باشند.

از طرفی استرس و اضطراب تجربه شده در طول روز باعث می شود که بدن افراد با مشکلات خاصی مواجه شود و احتمال بروز افسردگی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر، توصیه می شود که افراد حتما از روش های مناسبی برای داشتن آرامش در طول زندگی خودشان استفاده کنند.

یک سری از روش هایی که می توان با کمک آن به آرامش رسید، روش های روزانه هستند. در واقع، شما می توانید به صورت روزانه آن ها را انجام دهید و احساس بهتری داشته باشید. ولی برخی از این روش ها در بلند مدت اثربخشی مناسبی دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم روش های رسیدن به آرامش در طول یک روز را به شما ذکر کنیم. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد جامعه در طول روز استرس و اضطراب شدیدی را تجربه می کنید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

1)     صبح را با یک آهنگ ملایم و شاد آغاز کنید …

اولین گام برای داشتن یک روز خوب، بهبود شروع روز است. بسیاری از افراد پس از اینکه صبحشان را آغاز می کنند با استرس و اضطراب مواجه می شوند. دلیل این موضوع این است که به کارهای روزمره خودشان فکر می کنند و استرس به آن ها غلبه می کند.

ولی بسیاری از روانشناسان معتقد هستند که در همان ساعت های ابتدایی روز می توان استرس را کاهش داد. برای اینکه استرس و اضطراب خود را در ساعت های ابتدایی روز کنترل کنید، باید به سراغ روش های مدیتیشن و گوش دادن آهنگ های ملایم بروید. یکی از روش های آرامش بخش در ابتدای روز، به شرح زیر می باشد. در واقع، این روش یک روش مدیتیشن برای افراد است که بسیار ساده و در یک مدت زمان کوتاه قابل انجام می باشد.

  • پس از اینکه از خواب بیدار شدید، به سرعت از تخت خود پایین نیایید.
  • در ابتدا، یک موزیک آرام پلی کنید و به آن گوش دهید. موزیک آرام می تواند شامل صداهای طبیعت و دریا و … باشد.
  • پس از آن پاهای خود را به صورت 90 درجه بر روی تخت بگذارید و اجازه دهید که کف پاهای شما بر روی تخت قرار بگیرند.
  • حال تمرکز کنید و به غروب دریا و یا طلوع خورشید فکر کنید. در واقع، در این روش شما باید به آن چیزی که علاقه مند هستید فکر کنید تا به احساس بهتری داشته باشید.
  • آنقدر به خوبی به موضوع مورد علاقه خود فکر کنید که احساس کنید دقیقا در آن مکان یا موقعیت حضور دارید.
  • به مدت 5 الی 10 دقیقه، این احساس را تجربه کنید. این یک تکنیک فوق العاده عالی برای رهایی ذهن از استرس های روزانه است.

2)    به پیاده روی بروید و طبیعت را نگاه کنید!

از هر کس که سوال کنید، بهترین راه برای درمان استرس و اضطراب را قدم زدن در دامان طبیعت می داند. اگر دقت کرده باشید افرادی که هر روز به پیاده روی می روند و در طبیعت قدم می زنند، احساس آرامش بیشتری دارند. زیرا خود طبیعت برای انسان آرامش بخش است.

در صورتی که زمان کافی برای پیاده روی کردن در طول روز را دارید، می توانید یک ساعت مشخصی را برای این کار اختصاص دهید. نیازی نیست که حتما یک نفر همراه شما باشد. کافیست که یک لباس راحت بپوشید و در نزدیک ترین فضای سبز اطراف خودتان قدم بزنید …

3)   با خانواده خودتان معاشرت بیشتری داشته باشید …

بهترین روش برای رسیدن به آرامش در طول روز، داشتن تعامل بیشتر با خانواده و دوستان است. اگر به علت مشغله های کاری و زندگی، نمی توانید زمان زیادی را برای معاشرت کردن با خانواده و دوستان خودتان داشته باشید، بهتر است از مشغله های زندگی خودتان کم کنید!

بسیاری از افرادی که با استرس و اضطراب شدیدی در طول روز مواجه هستند، نمی توانند به راحتی با خانواده خودشان معاشرت کنند. زیرا زمان کافی برای این کار ندارند. ولی واقعیت این است که بهترین روش برای رسیدن به آرامش در طول روز، معاشرت با خانواده و دوستان است.

حتی اگر قادر نیستید که به آن ها سر بزنید، می توانید با یک تماس با آن ها صحبت کنید. این کار باعث می شود که شما احساس بهتری در طول روز داشته باشید.

4)    هر زمان احساس استرس کردید، نفس های عمیق بکشید!

تمرین های تنفسی بهترین راهکار برای کاهش استرس و رسیدن به آرامش است. امروزه، روش های مختلفی وجود دارند که می توانند برای تنفس بهتر استفاده شوند. ولی شاید ساده ترین روش برای رسیدن به آرامش، داشتن تنفس عمیق است.

برای این کار ریه های خود را در چند ثانیه، پر از هوا کنید. حال لب های خودتان را غنچه کنید و به آرامی ریه های خود را از هوا خالی کنید. این کار باعث می شود که استرس شما کاهش پیدا کند. یک راه حل طلایی برای این روش وجود دارد که آن را ذکر می کنیم.

اگر می خواهید استرس و اضطراب کمتری داشته باشید، باید بر روی تنفس خودتان تمرکز کنید. به طور مثال، 3 ثانیه نفس خود را بیرون ریه وارد کنید و به مدت 3 ثانیه نیز هوای درون ریه های خود را خارج کنید.

5)   یک زمان خاصی را برای استراحت دادن به خودتان اختصاص دهید …

همه ما در طول روز مشغله های فکری و ذهنی زیادی داریم. این موضوع باعث می شود که احساس استرس شدیدی کنیم. ولی ذهن ما نیز نیاز به استراحت دارد. به همین خاطر، اگر به دنبال آرامش هستید یک ساعتی از روز را برای استراحت دادن به خودتان اختصاص دهید. برای استراحت کردن می توانید هر کاری انجام دهید. با دوستان خود حرف بزنید. پیاده روی کنید. فیلم ببینید. آشپزی کنید.

هر کاری که دوست دارید را در زمان استراحت انجام دهید. ولی حتما یک زمان استراحت برای ذهن و جسم و روح خودتان در نظر بگیرید و حتی اگر نیاز است تلفن همراه خود را در این زمان خاموش کنید!

6)    شب با آرامش به خواب بروید تا روز بهتری داشته باشید.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، خواب شب است. بسیاری از افراد به خواب شب خودشان توجه ندارند. ولی واقعیت این است که خواب شب، آغاز کننده روز می باشد. افرادی که خواب کمی دارند، احساس استرس و اضطراب شدیدی را در طول روز تجربه می کنند. روحیه این افراد پرخاشگر می شود و همین موضوع برای آن ها دغدغه بزرگی است.

برای اینکه آرامش بیشتری در طول روز داشته باشید، سعی کنید شب ها به مدت 7 الی 8 ساعت خواب عمیق داشته باشید. در صورتی که شب ها خواب خوبی ندارید، می توانید از دمنوش های خواب آور و آرامبخش استفاده کنید. مصرف گلاب نیز باعث ایجاد آرامش می شود و کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *